Święto rodziny w Galinach

2018-06-14 07:13:32(ost. akt: 2018-06-14 07:19:02)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

10 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbył się festyn rodzinny – wpisany w obchody XX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”.
Uroczystość była nietypowa, ponieważ w trakcie jej trwania połączono walory rozrywkowe i edukacyjne. Współorganizatorami imprezy było Stowarzyszenie „Nasze Galiny”, Sołectwo Galiny oraz miejscowy oddział Ochotniczej Straży Pożarnej.

Przewodnim tematem festynu było szeroko pojęte bezpieczeństwo. Nie jest to dla nas bez znaczenia, ponieważ w bieżącym roku szkolnym nasza placówka ubiega się o uzyskanie certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”.

Pan Bartłomiej Chilmanowicz, zawodowy strażak i ratownik medyczny, przybliżył uczestnikom festynu zasady użycia defibrylatora – urządzenia ratującego życie człowieka po nagłym zatrzymaniu akcji serca.

Dzięki staraniom galińskiego stowarzyszenia oraz innych organizacji i jednostek już niedługo w Galinach zostanie zainstalowane takie właśnie przenośne urządzenie. Abyśmy mieli świadomość tego, kiedy i w jaki sposób możemy go wykorzystać p. Chilmanowicz i nasi strażacy zademonstrowali sytuacje wymagające pomocy drugiego człowieka.

Każdy chętny widz mógł spróbować swoich sił i przećwiczyć użycie defibrylatora na fantomie. Chętnych nie brakowało. Jak widać takie szkolenia na pewno są potrzebne, a zdobyte umiejętności trzeba ciągle powtarzać i utrwalać, abyśmy nigdy nie byli zaskoczeni sytuacją, w której możemy uratować komuś życie.

Cały czas ćwiczeniom towarzyszyły występy uczniów naszej szkoły, przeplatane sportowymi konkurencjami rodzinnymi. Bawiły się zarówno dzieci jak i ich rodzice.
Tradycyjnie podczas zabawy funkcjonował bufet z kiełbaskami i słodkościami przygotowanymi przez naszych niezastąpionych rodziców.

Dyrekcja szkoły oraz cała społeczność szkolna dziękuje wszystkim współorganizatorom: p. sołtysowi Marcinowi Przybyszowi, p. B.Chilmanowiczowi, strażakom z OSP Galiny i rodzicom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

K. Aleksandrowicz

Fot. Marek Kirkuć, Tomasz Kapanajko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5