Kierowcy skarżą się na brak oznakowania na rewitalizowanym "Kwadracie"

2018-06-06 15:06:43 (ost. akt: 2018-06-06 15:17:52)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Rewitalizacja bartoszyckiej starówki trwa w najlepsze, w najlepsze trwają też utrudnienia w ruchu na placu Konstytucji 3 Maja i w jego najbliższym obrębie.
Kierowcy skarżą się m.in. na brak oznakowania, którędy można jechać. Nie każdy przecież codziennie pojawia się w centrum, a zmiany w ruchu pojawiają się dość często. Wskazują choćby na sytuację, jaka miała miejsce w środę 6 czerwca.

— Rano jeszcze wjechałem na "Kwadrat" od ulicy Cichej. Kiedy jednak tą samą drogą chciałem po południu z niego wyjechać, część asfaltu przy skrzyżowaniu Bema z Cichą była już rozkopana, a z kolei przy skrzyżowaniu placu Konstytucji z Kowali przejazd zagrodzony był siatką — mówił kierowca, który zadzwonił do naszej redakcji.

— Przy wjeździe w ulicę Cichą nie ustawiono znaków, że przejazdu nie ma, bo droga została rozkopana. Samochody podjeżdżały, a następnie cofały. Nie mam pretensji do pracowników firmy wykonującej prace, ale ktoś powinien pomyśleć o ustawianiu znaków na bieżąco — dodał mężczyzna.

Przez chwilę przyglądaliśmy się sytuacji na "Kwadracie". Podczas naszej obecności zupełnie zdezorientowany był kierowca w samochodzie na numerach rejestracyjnych z Pomorza.

Z kolei kobieta, która miała zaparkowany samochód na placu w części od księgarni, najpierw pojechała tradycyjnym wyjazdem ulicą Bema, a gdy zobaczyła rozkopaną ulicę, wróciła pod wspomnianą siatkę na skrzyżowaniu w ulicą Kowali. Przejechała tamtędy, bo chwilę wcześniej siatkę przestawił inny kierowca, który też chciał wyjechać z części "Kwadratu" od księgarni.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zic zac #2515372 | 79.186.*.* 8 cze 2018 09:15

  Jaką zniżkę w opłatach zastosował IM dla przedsiębiorców prowadzących tam działalność za uszczuplenie w targach?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Tutejszy #2514505 | 94.254.*.* 6 cze 2018 17:21

  Proszę mi uwierzyć mieszkańcy placu konstytucji też mają problem z oznakowaniem a raczej jego brakiem co chwilę trzeba szukać przejazdu w innym miejscu

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Mamy 06.06.2018 #2514495 | 88.220.*.* 6 cze 2018 16:51

  Na str. UM w Bartoszycach : W związku z trwającą inwestycją pn. „Rewitalizacja Starego Miasta w Bartoszyce – I etap” informujemy, że na ul. Kętrzyńskiej (tzw. deptak) rozpoczęto przebudowę sieci kanalizacyjnej, wodociągowej oraz deszczowej. Prace prowadzone będą na odcinku od Hotelu Bartis do skrzyżowania ulic Kopernika/Robotnicza. Na czas prowadzonych robót mogą wystąpić utrudnienia, szczególnie w komunikacji pieszej. Ruch pojazdów z ulicy Kopernika przez deptak do ulicy Robotniczej zostanie na ten czas zamknięty. Częściowo wyłączona z ruchu zostanie również część ul. Kopernika. Termin ukończenia prac uzgodniony został z wykonawcą na 30 maja 2018 r. Za powstałe utrudnienia przepraszamy, a podmioty prowadzące działalność na tym obszarze prosimy o wyrozumiałość. Ps. I co z tym terminem ?

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zamknąć ruch #2514463 | 176.97.*.* 6 cze 2018 16:03

   od początku powinien być wjazd tylko dla zaopatrzenia, z parkingu przed wjazdem choćby koło GCI można spokojnie się przejść, pchanie się na siłę na plac jest głupotą. Jak widać próba pogodzenia inwestycji z utrzymaniem ruchu nie ma najmniejszego sensu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5