Dawid Pażuś brązowym medalistą mistrzostw Europy juniorów w karate!

2018-05-13 20:51:28(ost. akt: 2018-05-13 20:59:22)
Dawid Pażuś (pierwszy z prawej) na podium mistrzostw Europy juniorów w karate shinkyokushin

W dniach 11-12 maja we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Seniorów i Juniorów, z udziałem 392 zawodników i zawodniczek z 28 krajów. Bartoszycki Klub Kyokushin Karate reprezentował Dawid Pażuś, który w kat. kumite junior +80 kg wywalczył brązowy medal.
W kategorii Dawida było 12 zawodników. W losowaniu nasz reprezentant otrzymał wolny los, kwalifikując się tym samym do ćwierćfinałów.

W ósemkach zdecydowanie i jednogłośnie pokonał reprezentanta Bułgarii, kwalifikując się do rundy półfinałowej, gdzie przegrał z utytułowanym reprezentantem Litwy, który następnie wygrał tę kategorię. Dawid zadowolił się brązowym medalem.

Andrzej Litwin, trener BKKK: - Cieszę się z każdego medalu, a te z mistrzostw Europy mają swoją sportową wartość i są bardzo ważne. Dawid jest zawodnikiem bardzo ambitnym i ciągle rozwijającym się, a te cechy sportowca dają nadzieję, oczywiście przy ciężkiej pracy, że za rok wynik może zostać tylko poprawiony.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy medal Pażusia wywalczony w mistrzostwach Europy. W listopadzie 2016 r. zawodnik bartoszyckiego klubu zdobył w Sofii złoty medal w rywalizacji kadetów.