Strażacy z Bartoszyc mają sztandar. Wręczono im go podczas wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Bartoszycach

2018-05-12 19:20:00 (ost. akt: 2018-05-12 20:09:34)
Strażacy KP PSP w Bartoszycach od dziś mają sztandar.

Strażacy KP PSP w Bartoszycach od dziś mają sztandar.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ma od dziś sztandar. Otrzymała go podczas dzisiejszych, wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Bartoszycach. Strażacy otrzymali odznaczenia i wyższe stopnie służbowe. Uroczystości zakończyła defilada i koncert orkiestry dętej.
Msza święta odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Jana Ewangelisty i Matki Boskiej Częstochowskiej rozpoczęła uroczystości wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Bartoszycach. W czasie nabożeństwa został poświęcony sztandar Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach.

Po mszy pododdziały i goście uroczystości przemaszerowali na Plan Bohaterów Westerplatte. Tu przebiegały one zgodnie z ceremoniałem wojskowym.

Dowódca uroczystości kpt. Grzegorz Różański złożył meldunek zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Markowi Jasińskiego i dokonano przeglądu pododdziałów wystawionych przez Warmińsko-Mazurską Kompanię Honorową PSP, 20. Bartoszycką Brygadę Zmechanizowaną, Izbę Administracji Skarbowej w Olsztynie, Komendę Powiatową Policji w Bartoszycach, Nadleśnictwo Bartoszyce, Placówkę Straży Granicznej w Bezledach i Zakład Karny w Kamińsku. Uroczystości towarzyszyły poczty sztandarowe jednostek PSP i OSP.


Zebranych gości witał komendant wojewódzki PSP w Olsztynie st. bryg. Bogdan Wierzchowski. Wśród gości byli parlamentarzyści Adam Ołdakowski i Andrzej Maciejewski, wicewojewoda Sławomir Sadowski, samorządowcy powiatu bartoszyckiego, przedstawicie służb mundurowych, stowarzyszeń. Komendant Wierzchowski witał też mieszkańców Bartoszyc i okolic przybyłych na uroczystości.

Poza przyglądaniem się uroczystościom mieli oni okazję skorzystać z licznych stoisk, wystaw sprzętu strażackiego i policyjnego lub symulatora dachowania, stoisk Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, Lasów Państwowych, 20. BBZ i innych.

Głównym punktem uroczystości było nadanie KP PSP w Bartoszycach sztandaru. Akt ufundowania odczytał starosta bartoszycki Wojciech Prokocki - przewodniczący Społecznego Komitetu Fundacji Sztandaru. Jego fundatorzy symbolicznie wbijali gwoździe w drzewce sztandaru oraz na specjalnej tablicy pamiątkowej. Otrzymywali monografię wydaną przez KP PSP w Bartoszycach z okazji nadania sztandaru jak i 150-lecia istnienia w Bartoszycach straży pożarnej.

Wojciech Prokocki następnie wręczył sztandar nadbryg. Jasińskiemu a ten przekazał go komendantowi powiatowemu PSP w Bartoszycach bryg. Andrzejowi Harhajowi. Ten z kolei przekazał go pocztowi sztandarowemu, który zaprezentował go publiczności.

Wyróżniającym się strażakom wręczono odznaczenia państwowe i nadano wyższe stopnie służbowe. (Wykaz odznaczonych i wyróżnionych publikujemu pod galerią zdjęć.)

Strażakom gratulował i życzenia złożył m.in. wicewojewoda Sławomir Sadowski.Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów i koncert orkiestry OSP Nadarzyn.

[fbpost]https://www.facebook.com/BartoszyckiGoniec/videos/1670327776368796/">

Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5