Majowe świętowanie w szkole podstawowej Galinach

2018-05-08 08:32:27 (ost. akt: 2018-05-08 08:35:27)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Majowe święta — ich geneza, historia i współczesna wymowa były tematem apelu, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.
Treści historyczne i patriotyczne przybliżyli naszym uczniom starsi koledzy z klas gimnazjalnych, przygotowani przez Izabelę Kuźniak. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego obchodzimy Święto Pracy i gdzie sięgają jego początki.

Dla nas, Polaków, dzień 3 maja jest jednym z najważniejszych. Jest to święto narodowe, które przez wieki utrwala naszą tożsamość narodową. Konstytucja uchwalona ponad dwieście lat temu do dziś określa kształt i organizację naszego państwa.

Z Konstytucją nierozerwalnie łączą się nasze symbole narodowe, dlatego każdy obywatel musi pamiętać, że 2 maja obchodzimy Święto Flagi. O tym, co symbolizują jej kolory i jak musimy się z nią obchodzić przypominali prowadzący apel uczniowie.

Takie spotkania, odbywające się cyklicznie co roku, uświadamiają nam wszystkim, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, że należy pamiętać i szanować swoją przeszłość, aby z podniesioną głową wkraczać w przyszłość.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5