Jabłko czy cytrynka? Akcja edukacyjno-prewencyjna przy Szkole Podstawowej w Galinach

2018-05-05 11:30:25 (ost. akt: 2018-05-05 11:32:03)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W dniu 26 kwietnia 2018r. roku uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach uczestniczyli w działaniach edukacyjno–prewencyjnych w ramach akcji "Jabłko czy cytrynka?" wraz z policjantami z wydziału ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach.
Po dokonaniu czynności zatrzymanego pojazdu przez policjantów uczniowie wręczali kierowcom jabłko – za wzorową jazdę oraz cytrynę - za nieprzestrzeganie przepisów.
Każdy kontrolowany kierowca otrzymał ulotki informujące o niebezpiecznym poruszaniu się po drogach pod wpływem dopalaczy, narkotyków i alkoholu oraz ryzyku związanym z ich zażywaniem.

Akcja "Jabłko czy cytrynka?" to nowe i ciekawe doświadczenie dla naszych uczniów. Chętnie zaangażowali się w działania i wspomagali pracę policjantów. Warto zatem edukować nie tylko kierowców zatrzymanych do kontroli, ale także edukować dzieci i młodzież, ponieważ zachowanie bezpieczeństwa na drogach jest bardzo ważne. Dzięki doświadczeniu nasi uczniowie uczą się, jak być odpowiedzialnym i bezpiecznym na drodze.

Sylwia K.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5