Policyjne patrole rowerowe wróciły na ulice Bartoszyc

2018-05-02 15:40:45(ost. akt: 2018-05-02 12:43:25)
Patrole rowerowe wróciły na ulice Bartoszyc. Policyjne jednoślady będzie można spotkać na skwerach, w parkach, a także w rejonie rzeki Łyny oraz wszędzie tam, gdzie dotarcie rowerem jest łatwiejsze niż pieszo, czy radiowozem.
Długi majowy weekend jest doskonałym czasem na wznowienie tego rodzaju patroli. Widok funkcjonariuszy na jednośladach będzie towarzyszył mieszkańcom miasta do późnej jesieni.

Policjantów-rowerzystów będzie można spotkać w parkach, skwerach, nad miejskim jeziorem, ale też w miejscach miejskiej rekreacji. Funkcjonariusze na jednośladach będą kontrolować miejsca zagrożone, wskazane przez mieszkańców za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci zachęcają jednocześnie do korzystania z tej aplikacji dostępnej w Internecie. Za pomocą aplikacji można wskazywać policjantom m.in. miejsca, w których gromadzi się młodzież pijąca alkohol, ale też wiele innych problemów, które są uciążliwe. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwa w swojej okolicy. Policjanci na rowerach dotrą do miejsc na peryferiach miasta, gdzie trudno dojechać radiowozem, a należałoby je kontrolować.

Kolejną zaletą rowerowych patroli jest ich duża mobilność. Dzięki jednośladom funkcjonariusze będą mogli szybciej dotrzeć do miejsca kolizji, czy wypadku drogowego na terenie miasta, zwłaszcza w godzinach szczytu, kiedy dojazd radiowozem jest mocno utrudniony.

Warto zauważyć, że każdy policjant jest przeszkolony z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a w przypadku zagrożenia życia czy zdrowia, każda minuta jest na wagę złota.

Marta Kabelis
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Smieszny #2496182 | 88.220.*.* 4 maj 2018 22:37

  Widzieliście mape zagrożeń na ul Sikorskiego ,jedna czerwona plama.Patrole przejeżdżają i nic nie robią. I po co to wszystko. Każdy obywatel płaci za wprowadzenie systemu który nie Działa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Deus #2495893 | 5.172.*.* 4 maj 2018 11:03

  O kuhfa, jacy wy jesteście zgorzkniali. Karać, donosić, narzekać... Żyj i daj żyć innym ciemna maso.

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Wolf #2495361 | 83.9.*.* 2 maj 2018 21:20

  Proszę o więcej patroli na psędościeżkach gdzie pieszy wraz Z dziećmi musi uciekać z chodnika bo szlachta jedzie. Gdzie jesteście a może jeszcze straż miejską na rowery . Czy pieszy na chodniku jest gościem? Chyba przepisy jasno określają jak ma się poruszać rowerzysta. Jak nie zna przepisów to karać jak kierowców.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ja #2495347 | 5.172.*.* 2 maj 2018 20:34

   To nie młodzież pijąca alkohol jest problemem. Bo prawda jest taka ze wiele osób +18 chce legalnie napić sie alkoholu, bez jakichkolwiek dewastacji tylko w naszym mieście nie ma gdzie. A chyba od tego jest młodość, żeby z niej korzystać. Niech lepiej policja zajmie się sprawa handlu narkotykami, bo wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego jak poważna jest sytuacja. Najlepiej widzieć tylko te sprawy, którymi łatwo jest się zająć i są pod ręka, bo niektóre rzeczy to już za duży wysiłek.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. pieszy #2495325 | 195.136.*.* 2 maj 2018 19:39

    Może w końcu "Zrobią" porządek z kaskaderami,którzy demolują pieszych na przejściach ,bo po co zejść z roweru,i przejść,lepiej przejechać-co tam pieszy ?!

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (6)
   2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5