Uczniowie rywalizowali w mistrzostwach udzielania pierwszej pomocy

2018-04-30 13:35:39 (ost. akt: 2018-04-30 13:45:05)
W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bartoszycach odbyły się 28 kwietnia Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Ich celem było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
Uczestnicy mieli do przejścia pięć stacji: testy, trzy upozorowane wypadki oraz ćwiczenia na fantomie-dziecko. Udział w turnieju wzięło 6 drużyn.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. E. Orzeszkowej w Bartoszycach. Tym samym weźmie udział w etapie okręgowym, który odbędzie się 18 maja w Olsztynie.

W młodszej kategorii zwyciężyła Szkoła Podstawowa im. Ziemi Warmińskiej w Bisztynku, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Kandytach, a trzecie Gimnazjum im. I. Sendlerowej w Sępopolu. Wszystkim serdecznie gratulujemy.


Puchary ufundowali burmistrz Bartoszyc oraz Starostwo Powiatowe w Bartoszycach. W tym roku po raz pierwszy pojawiła się niespodzianka w postaci statuetki dla najsympatyczniejszego zespołu. Okazali się nimi uczniowie z gimnazjum z Górowa Iławeckiego, których opiekunem był Paweł Pieniak.

Mistrzostwa stały na wysokim poziomie. Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie, uczniom, strażakom, wolontariuszom, instruktorowi Henrykowi Czerwińskiemu za pomoc w realizacji mistrzostw.

Beata Arodź


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5