Przegląd Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w przedszkolu nr 4

2018-04-26 06:30:07(ost. akt: 2018-04-26 06:36:14)

Autor zdjęcia: Monika Pijewska

25 kwietnia w Integracyjnym Przedszkolu Publicznym nr 4, w związku z trwającym Tygodniem Patriotyzmu, odbył się Przegląd Piosenki Żołnierskiej. W wydarzeniu tym uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Przedszkolaki zaprezentowały pieśni patriotyczne i wojskowe.
Poprzez udział w tego typu wydarzeniach wspierane jest wychowanie patriotyczne młodego pokolenia. Celem przeglądu było upowszechnienie wśród dzieci piosenki patriotycznej oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa kraju i regionu.

Uwieńczeniem dzisiejszego spotkania było wręczenie nagród za ogłoszony konkurs dla rodziców i dzieci na „Grę dydaktyczną o tematyce patriotycznej”.

W spotkaniu uczestniczyło wielu zaproszonych gości: p. Marta Szuter pełniącą funkcję kierownika Wydziału Kultury, Sportu, Współpracy i Rozwoju UM w Bartoszycach, p. Ewa Kozieł – dyrektor MDK-u, przedstawiciel Stowarzyszenia PATRIA - p. Piotr Sekita, przedstawiciel Wojska Polskiego 20 Brygady Zmechanizowanej w Bartoszycach – sierżant Damian Dunowski, oraz żołnierz WP w rezerwie p. Lech Pawlak.

Monika Pijewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5