Dzień Kultury Brytyjskiej w Szkole Podstawowej w Żydowie

2018-04-20 06:54:02 (ost. akt: 2018-04-20 06:58:01)

Autor zdjęcia: J. Milewska

3 kwietnia w Szkole Podstawowej im. J. H. Dąbrowskiego w Żydowie po raz drugi został zorganizowany Dzień Kultury Brytyjskiej. Głównymi założeniami tego przedsięwzięcia było poszerzanie wiedzy na temat kultury i tradycji Wielkiej Brytanii oraz rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem angielskim.
Uczniowie klas IV i V zaprosili na wycieczkę po Londynie w trakcie której można było zapoznać się z najbardziej popularnymi zabytkami Londynu. Dzieci, wykorzystując znajomość języka angielskiego, prezentowały scenkę w kawiarni oraz pytały policjanta o drogę.

Opowiadały również o legendarnych brytyjskich zespołach The Beatles i Queen. Wielki aplauz publiczności wywołały występy szkolnych artystów prezentujących piosenki: „Yellow submarine” i „We are the champions”. Społeczność szkolna czynnie włączyła się śpiewając refren piosenek.

Dodatkową atrakcją były występy naszych „milusińskich” z oddziału przedszkolnego, klasy I i III. Oni również zaprezentowali się na scenie śpiewając piosenki i recytując rymowanki w języku angielskim. Za swoje występy otrzymali gromkie brawa.

Dzień Kultury Brytyjskiej był świetną zabawą. Ukazał dzieciom przydatność języka angielskiego we współczesnym świecie. Był okazją do otwarcia na kulturę i tradycje innego narodu. Zachęcił także uczniów do samodzielnego rozwijania ich talentów językowych oraz wokalnych.

J. Milewska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5