Bezpieczni w sieci — tematem spotkania z policjantami w Kinkajmach

2018-04-16 09:05:59 (ost. akt: 2018-04-16 09:09:24)
Chcemy tego, czy nie, ale dzisiejsza młodzież większość swojego wolnego czasu poświęca na surfowanie w Internecie. Najważniejsze dla ich bezpieczeństwa jest świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie z tego narzędzia kontaktu ze światem. Policjanci rozmawiali z dziećmi i młodzieżą o tym, jak być bezpiecznym w sieci.
W poprzednim tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach spotkali się z uczniami 
w szkole podstawowej w Kinkajmach. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w sieci.

Dzieci i młodzież dowiedziały się, że osoby korzystające z Internetu nie są anonimowe. Policjanci informowali uczestników spotkania, że nie można nikogo obrażać i ośmieszać negatywnymi komentarzami umieszczanymi na popularnych portalach społecznościowych.

Młodzież usłyszała, że na pozór niewinne zdjęcie umieszczone w Internecie może być powodem sporych kłopotów. Dzieje się tak, jeżeli znajdująca się na nim osoba nie zgadza się na jego publikację.

Kolejna część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym i bezpiecznym zrachowaniom w czasie wolnego czasu. Policjanci zachęcali uczniów, aby swój wolny czas spędzali nie tylko przed komputerem, ale jeżdżąc bezpiecznie rowerem, na rolkach, czy grając w piłkę.Marta Kabelis
KPP Bartoszyce

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5