Certyfikat dla szkoły w Galinach

2018-02-16 08:26:00(ost. akt: 2018-02-16 08:28:11)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W czwartek 8 lutego 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach odebrała przyznany szkole Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”.
Oceny działań w zakresie tego konkursu dokonała Kapituła powołana przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w skład której wchodzą: Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które integrują społeczność szkolną wokół działań na rzecz poszanowania zasobów środowiska.

Aby otrzymać to zaszczytne miano musieliśmy zrealizować szereg działań w obszarze edukacji ekologicznej. Podejmowaliśmy działania angażujące całą społeczność uczniowską, rodziców oraz zaprzyjaźnione instytucje. Nieocenioną rolę w tym projekcie odegrało Nadleśnictwo Bartoszyce wspierające większość naszych przedsięwzięć.

Realizując zadania nauczyciele motywowali swoich podopiecznych do poszukiwania nowych rozwiązań i pomysłów uatrakcyjniających proces edukacji przyrodniczej.

W trakcie minionego roku szkolnego zrealizowaliśmy własny projekt edukacyjny pod nazwą „Szkolna ostoja przyrody”, którego głównym celem było poszerzenie ogólnej wiedzy o przyrodzie oraz rozbudzenie zainteresowań światem przyrodniczym.

Dzieci brały udział w wycieczkach do lasu, dokarmiały zwierzęta, podglądały ptaki, badały parametry wody i powietrza. Uczestniczyły w działaniach ekologicznych, sprzątały śmieci, zbierały nakrętki, brały udział w konkursach.

Dzięki temu projektowi uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat funkcjonowania środowiska przyrodniczego, interesowali się przyrodą, chętnie spędzali czas na łonie natury, poznali ciekawe miejsca przyrodnicze w okolicy.

Zdobytą wiedzę wykorzystywali w praktyce, m.in. pielęgnowali rośliny, opiekowali się zwierzętami.

Realizacja poszczególnych zadań umożliwiła kształtowanie właściwych postaw naszych uczniów wobec przyrody, które miejmy nadzieję, pozostaną im na długie lata.

K. Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5