Bajek zamieszanie na leśnej polanie

2018-02-10 08:27:54 (ost. akt: 2018-02-10 08:34:25)

Autor zdjęcia: Danuta Niewęgłowska, Danuta Radziulewicz

Czerwony Kapturek tańczący z krasnalami, Królewna Śnieżka wraz z Kotem w Butach oraz wiele innych bajkowych postaci miały okazję spotkać dzieci w trakcie corocznego balu karnawałowego bartoszyckiej mniejszości niemieckiej.
W sobotni, styczniowy wieczór bartoszycka mniejszość niemiecka bawiła się na bajkowej leśnej polanie. Niemal 50. dzieci miało okazję zagłębić się w baśniową krainę pełną postaci znanych zarówno starszym, jak i młodszym.

Jak się szybko okazało, na naszej polanie miało miejsce straszne zamieszanie. Najróżniejsi bohaterowie, opuścili swoje bajki i wesoło pląsali w lesie. Wilk próbował znaleźć Jasia i Małgosię, Kot w Butach zaprzyjaźnił się z Królewną Śnieżką, a obok wesoło hasających krasnoludków odnalazł się jej książę i… trójka Czerwonych Kapturków.

W trakcie konkursów dzieci musiały rozpoznać prawdziwego Kapturka i odnaleźć przedmioty należące do prawowitych bohaterów, a na wszystkich zmęczonych i spragnionych czekał słodki poczęstunek.

Na zakończenie dzieci zgodnie stwierdziły, że postaci najlepiej pasują do swoich oryginalnych historii i wraz z Wilkiem przywróciły porządek w naszym lesie.

Kolejnym zaskoczeniem były odwiedziny św. Mikołaja, który po tradycyjnym odtańczeniu „Kaczuszek”, wysłuchaniu wierszyków i piosenek rozdał wszystkim dzieciom słodkie upominki. Jednak ta wspaniała impreza nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania i Danuty Niewęgłowskiej, Danuty Radziulewicz, oraz wspaniałej młodzieży z zespołu „Saga”, która prowadziła konkursy i dzielnie opiekowała się malcami.

Dziękujemy naszemu Mikołajowi ,że zawsze o nas pamięta. Choć dzieci opuściły nasz zagajnik zmęczone kilkugodzinną zabawą, wychodząc pytały się o następny bal.

Aleksander Piluk


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5