To już oficjalne. Program Polska — Rosja zaakceptowany [AKTUALIZACJA]

2017-12-29 09:53:47(ost. akt: 2017-12-30 06:58:48)
Wiceminister Rozwoju Jerzy Kwiecinski podpisał w imieniu rządu umowę dot. realizacji Programu Polska-Rosja.

Wiceminister Rozwoju Jerzy Kwiecinski podpisał w imieniu rządu umowę dot. realizacji Programu Polska-Rosja.

Autor zdjęcia: Twitter/Ministerstwo Rozwoju

- Potwierdzam, że program współpracy transgranicznej Polska-Rosja został wczoraj w trybie obiegowym zaakceptowany przez rząd Polski - powiedział nam Stanisław Krakowski z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju. Otrzymaliśmy też pisemne potwierdzenie z Ministerstwa Rozwoju.
Wczoraj była to informacja nieoficjalna. Dziś dowiedzieliśmy się już oficjalnie, że Rada Ministrów wczoraj, w tzw. trybie obiegowym, przyjęła program współpracy transgranicznej Polska-Rosja. Taką informację uzyskaliśmy przed chwilą.

- Tryb obiegowy oznacza, że program nie był akceptowany na posiedzeniu Rady Ministrów, tylko każde z ministerstw otrzymało dokument i mogło wyrazić swoje uwagi. Ponieważ ich nie było, oznacza to przyjęcie uchwały - wyjaśnił nam Stanisław Krakowski z biura prasowego Ministerstwa Rozwoju.

Dodał, że dziś około godziny 12 zostanie podpisana umowa związana z tym programem.

- Bardzo się cieszę z tej informacji. Jak ważny dla naszego regionu, a szczególnie Bartoszyc, jest ten program, chyba nie muszę nikogo przekonywać - mówi wicemarszałek województwa Miron Sycz.

- Informacje, że program zostanie uruchomiony, dzięki olbrzymiemu naciskowy jaki wytworzyły samorządy, mieszkańcy i parlamentarzyści docierały do mnie już wcześniej ale wciąż czekałem na oficjalne potwierdzenie tego faktu. Zdaję sobie sprawę, że teraz będą setki "ojców tego sukcesu", ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że tak długo oczekiwany drugi most w Bartoszycach wreszcie powstanie - mówił wicemarszałek.


W przypadku Bartoszyc współpraca transgraniczna polegać będzie na wybudowaniu przeprawy drogowo - mostowej na rzece Łynie a po stronie rosyjskiej na budowie dróg.

and


O budowie drugiego mostu dla Bartoszyc pisaliśmy:Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (24) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dzięki ci A.O. (sarkazm) #2407167 | 88.220.*.* 31 gru 2017 02:07

  To było do przewidzenia : https://ro.com.pl/biedniejsze-samorzady- warmii-i-mazur-czekaly-na-przyjecie-prog ramu-polska-rosja-posel-adam-oldakowski- gosciem-porannych-pytan/01370445

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

 2. Joachim B. #2407145 | 188.146.*.* 30 gru 2017 23:14

  Komentarze pod artykułem jeżeli są merytoryczne to moderator jak zauważam je usuwa. Jeżeli jest blablabla to komentarz zostaje. Mamy wolność słowa co daje nam nasza Konstytucje, ale jak zabrania się ich wypowiadania to kto tu jest tym nieszanującym Konstytucję? Dla ciemnego ludu wystarczy blablabla... Przecież jeszcze gdy ul Poniatowskiego była ul. Świerczewskiego to był plan budowy mostu i ulica prowadziła w stronę Łyny, ale tam się urywała. Było to w XX wieku, a teraz mamy XXI i może most stanie się faktem i nie skończy się na obietnicach ..

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

 3. POdno #2406838 | 195.136.*.* 30 gru 2017 15:15

  POdobno to wszystko zasługa POsłów z totalnej opozycji z W-M ;)

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 4. ano #2406557 | 88.156.*.* 30 gru 2017 08:02

  A ja już myślałem, że zostanie przywrócony MAŁY RUCH GRANICZNY. A tu kicha.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Ksiądz Paweł 24cm #2406516 | 89.228.*.* 29 gru 2017 23:50

  Już wy k...y pokazaliście współpracę zabierając MRG .ktoś może przytulić teraz parę zł z unii to i współpraca transgraniczna jest .ja moje dzieci i wnuki będziemy GARDZIĆ RZĄDEM POLSKIM , POLITYKAMI ORAZ ICH RODZINAMI !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (24)
  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5