Mikołajkowe czytanie dzieciom w szkole w Żydowie

2017-12-09 09:07:34 (ost. akt: 2017-12-09 09:12:53)

Autor zdjęcia: Joanna Borys

Biskup z Miry czyli ks. proboszcz z parafii w Żydowie zapoznał uczniów szkoły w Żydowie z historią świętego Mikołaja. Obok niego wystąpił współczesny Mikołaj. Obaj obdarowali słodyczami uczniów i nauczycieli.
W ramach ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” zapraszane są do Szkoły Podstawowej im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Żydowie różne osobistości z naszego lokalnego środowiska, które czytają fragmenty bądź całe znane i lubiane utwory literackie naszym podopiecznym.

6 grudnia (właśnie w mikołajki) mieliśmy okazję gościć proboszcza żydowskiej parafii – ks. Mariusza Grabasa, który w biskupim stroju zapoznał nas z legendą o Św. Mikołaju z Miry.

Uczniowie słuchali z przejęciem i zaciekawieniem, gdyż niewielu (zwłaszcza najmłodsi) znało prawdziwą historię Mikołaja.

Nie mogło zabraknąć również współczesnego Mikołaja z workiem pełnym upominków. W nastrojowej, zimowej i odświętnej scenerii Św. Mikołaj wspólnie z księdzem Mariuszem częstował wszystkie grzeczne dzieci i nauczycieli słodkościami. Każda klasa musiała „wkupić się” w łaski świętego wierszem lub piosenką.

Na koniec spotkania, Szkolne Koło SKO ogłosiło kiermasz kartek świątecznych. Przed samymi świętami, wrzucone do specjalnie przygotowanej na ten cel skrzynki, kartki zostaną dostarczone do adresatów przez listonosza SKO.

Zwieńczeniem spotkania było wspólne śpiewanie pieśni przy akompaniamencie gitary. Niebawem spotkamy się z innym znamienitym gościem, by poznawać wartość literatury i jej ponadczasowy charakter – z panem Stanisławem Kwinto.

Joanna Borys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5