Uczniowie "Elizki" polowali na książki

2017-12-07 08:14:43 (ost. akt: 2017-12-07 08:22:42)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP nr 2

Już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Bartoszycach mieli okazję połączyć czytanie tradycyjne z nowoczesnym. Możliwość tę dał im udział szkoły w ogólnopolskiej akcji Czytaj.PL pod hasłem ”Upoluj swoją książkę”.
W dniach 2-30 listopada 2017 r. uczestnicy mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Na korytarzach wywieszono plakaty z okładkami książek i kodem QR. Konkretne tytuły można było wypożyczyć na krótkiej przerwie. Wystarczył smartfon i zainstalowana aplikacja.

W tym roku młodzież mogła zapoznać się z treścią następujących pozycji książkowych:

1. Wojciech Drewniak „Historia bez cenzury 2”
2. Krzysztof Piskorski „Czterdzieści i cztery”
3. Gregory David Roberts „Shantaram”
4. Filip Springer „Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast”
5. Anna Kamińska „Wanda”
6. Jakub Małecki „Ślady”
7. Dan Ariely „Szczera prawda o nieuczciwości”
8. Elżbieta Cherezińska „Korona śniegu i krwi”
9. Camilla Lackberg „Księżniczka z lodu”
10. Peter Wohlleben „Sekretne życie drzew”
11. Jon Ronson „#WstydźSię!”
12. Marek Kamiński „Marek i czaszka jaguara”

Jak wynika z opinii uczniów - akcja cieszyła się zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Najczęściej czytano książki: ”Historia bez cenzury 2” Wojciecha Drewniaka, „Księżniczka z lodu” autorstwa Camilli Lackberg, oraz „Sekretne życie drzew” Petera Wohllebena. Wybór w/w tytułów potwierdza zainteresowania czytelnicze młodzieży ZSP nr 2.

A co o akcji myślą sami uczniowie?
- Mimo, iż jestem fanką tradycyjnej formy książki , to jednak odnalazłam także dobre strony czytania e-booków – mówi Asia.

- To doskonały sposób na dobre wykorzystanie czasu np. w podróży – zauważa Krzysiek, a potwierdzają to jego koledzy, również uczestniczący w wirtualnym czytaniu.

Nauczyciele bibliotekarze


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijŹródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5