Bartoszyce. Mikołajki na ludowo w przedszkolu nr 2

2017-12-07 07:59:44 (ost. akt: 2017-12-07 08:21:28)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach odwiedzającemu dzieci Mikołajowi towarzyszyła muzyka ludowa w wykonaniu zespołu Wojcieszanie. Dzieci z mikołajem tańczyły przy warmińskich utworach i oczywiście otrzymały prezenty.
Czas Mikołajek to czas wyczekiwania, pisania listów, czas radości i obdarowywania się prezentami. 6 grudnia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość mikołajkowa. Ponieważ w naszej placówce dużą role przywiązujemy do szeroko rozumianej edukacji regionalnej, stąd powstał pomysł zorganizowania uroczystości na ludowo pod hasłem: „Mikołajki na ludowo”.

Naszą uroczystość zaszczycił zespół ludowy Wojcieszanie, który działa przy Domu Kultury w Wojciechach. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem i radością wysłuchały pieśni ludowych.

Wspólnie z zespołem prezentowały swoje umiejętności wokalno- taneczne dzieci z grupy Pszczółki. W strojach ludowych dzieci zatańczyły: Pofajdoka, Szota i Zajączka.

Po występach zawitał do nas Mikołaj wywołując radość na twarzach zebranych przedszkolaków. Dzieci zaprosiły go do wspólnej zabawy. Mikołaj obdarzył je prezentami.

Uroczystości towarzyszyło rozstrzygnięcie konkursu literackiego zaadresowanego do dzieci i ich rodziców na wiersz lub rymowankę o tym: Jak Mikołaj Święty rozdaje prezenty.

Mikołaj osobiście wręczał pamiątkowe dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu. Szczególnie wyróżnione wiersze Mikołaj przeczytał wszystkim przedszkolakom.

Następnie do zabawy z Mikołajem przygrywali i śpiewali Wojcieszanie. Dzieci pożegnały Mikołaja piosenką.

Mikołajkowe spotkanie w naszym przedszkolu było spotkaniem propagującym warmiński folklor, łączącym tradycje ze współczesnością, kultywującym tradycje ludowe oraz dziedzictwo kulturalne naszego regionu.

Danuta Banach
Małgorzata Michałowska- Kuźmowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5