Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu nr 2

2017-12-03 10:39:55 (ost. akt: 2017-12-03 10:44:33)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2 w Bartoszycach

W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach 25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś".
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie.Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia.

W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.

Wszystkie przedszkolaki wyrecytowały wiersz o tym jaki jest miś. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek, odgadywały zagadki związane z misiami, próbowały smakołyków każdego misia słodkiego miodu, brały udział w konkurencjach kto szybciej zje miód.

Ważnym punktem naszej uroczystości była wizyta pani Joli z księgarni „Vena”, która zaszczyciła nas swoją wizytą i przeczytała dzieciom bajkę o przygodach misia Kajtka.

Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś. Do komisji wpłynęło 60 prac co oznacza, że konkurs ten spodobał się dzieciom i dał im ogromna radość tworzenia swojej wersji misia, a forma była dowolna, dlatego dzieci z niewielką pomocą rodziców wykazali się ogromną pomysłowością.

Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki prowadzące uroczystość fotobudka misiowa w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.

Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Monika Mysiewicz, Żaneta Kędzierska, Alicja Łukjanowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5