Bezledy. 11 listopada – pamiętać wypada

2017-11-17 06:40:45 (ost. akt: 2017-11-17 06:48:22)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola

Zbliża się 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z okazji obchodów Roku dla Niepodległej w przedszkolu w Bezledach realizujemy różnorodne działania w celu kształtowania postaw patriotycznych wśród małych Polek i Polaków.
Obchody 99. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy poprzez zajęcia edukacyjne, podczas których dzieci z poszczególnych grup nauczyły się wierszy i pieśni o tematyce patriotycznej i historycznej, poznały symbole narodowe tj.: Godło, Flaga, Hymn państwowy, wykonały kotyliony, słuchały baśni i legend nawiązujących do historii naszego kraju.

W punkcie przedszkolnym rodzice zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych i żołnierskich oraz obejrzenia występu pt. „ Jedenasty listopada – pamiętać wypada”.

W oddziale przedszkolnym odbyła się uroczysta akademia pt. „11 listopada w pamięci przedszkolaków” poświęcona wydarzeniom z tamtego okresu. Montaż słowno – muzyczny na tle gazetki i przedstawionych na tablicy multimedialnej scen historycznych przybliżył dzieciom losy naszego kraju oraz trudnej drogi Polski do odzyskania wolności.

Na zakończenie uroczystości cała społeczność przedszkola wzorowo zaśpiewała cztery zwrotki „ Mazurka Dąbrowskiego”. To była prawdziwa lekcja historii i patriotyzmu.

Bożena Kiszło


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5