Bartoszyce. Pracownicy sądu i prokuratury pojechali protestować pod KPRM

2017-11-13 10:01:40(ost. akt: 2017-11-13 10:44:35)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Pracownicy sądu i prokuratury w Bartoszycach będą uczestniczyli w proteście pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Nie godzą się z planowanym "zamrożeniem" ich płac w roku 2018. Sąd w Bartoszycach jest dziś oflagowany i oplakatowany a pracownicy ubrani na czarno.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Pracownicy sądownictwa są wkurzeni

Pracownicy sądownictwa są wkurzeni

Urszula Janowicz, pracownica Sądu Rejonowego w Bartoszycach a jednocześnie koordynator Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa w SR w Bartoszycach jest w drodze do Warszawy, gdzie w południe, pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów ma się odbyć pikieta związkowców.

- Jadę do KPRM wspólnie z trzeba innymi pracownikami sądu w Bartoszycach. Jadą z nami także trzy osoby z Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach. Pracownicy prokuratury dołączyli do naszego protestu, którego głównymi postulatami są postulaty płacowe - mówi Urszula Janowicz.

- To kolejny etap tego samego protestu o którym już pisaliście - dodaje.

Na budynku Sądu Rejonowego w Bartoszycach pojawiła się dziś ponownie flaga związkowa a pracownicy do pracy przyszli na czarno w logiem "Głodka", który symbolizuje bardzo niskie pensje pracowników. W budynku sądu zawisły plakaty informujące o proteście.

- Dzisiejsza akcja pod KPRM ma pokazać, że protokolanci, pracownicy punktów obsługi oraz asystenci sędziów mają zbyt niskie pensje przy nadmiarze nakładanych na nich obowiązków - mówi Urszula Janowicz.

- Prześlę wam notatkę Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa dokładnie wyjaśniającą o co nam chodzi - zapowiedziała Urszula Janowicz a po kilku minutach ją otrzymaliśmy.Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bolo #2373865 | 88.220.*.* 14 lis 2017 08:10

    Darmozjazdy lepiej zacznijcie zamieniać ludziom grzywne na prace społeczne a nie piszecie non stop w uzasadnieniach te same teksty .

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Hanna #2373540 | 83.31.*.* 13 lis 2017 17:44

    Jaka jakość pracy, taka zapłata. Niestety, rzetelność tej instytucji nie jest na wysokim poziomie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5