Piłkarski związek odwołuje mecze 16. kolejki klasy okręgowej i przekłada je na wiosnę

2017-11-07 12:40:21 (ost. akt: 2017-11-07 12:59:31)
Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej zdecydował o odwołaniu 16. kolejek IV ligi oraz klasy okręgowej. Mecze miały odbyć się 18 i 19 listopada.
Decyzja zarządu WMZPN ma związek ze złym stanem wielu boisk oraz niekorzystnymi prognozami pogody. Kilka spotkań do tej pory już się nie odbyło, chociaż stan niektórych muraw pozwalał, by jednak zagrać.

Związek postanowił zatem odwołać 16. kolejki w IV lidze oraz klasie okręgowej, zaplanowane na 18 i 19 listopada. Miały być to przeniesione z wiosny pierwsze serie gier rewanżowych. Łyna Sępopol miała zagrać u siebie z Omulwią Wielbark, Granica Bezledy na wyjeździe z Wilczkiem Wilkowo, a Victoria w Bartoszycach derby z Cresovią Górowo Iławeckie.

Cała kolejka została przeniesiona na 17-18 marca przyszłego roku, a jeśli i w tym terminie nie będzie można rozegrać spotkań, odbędą się one 9 maja (środa).

Związek postanowił także nierozegrane spotkania zaplanowane na 25-26 listopada tego roku przenieść na 18-19 listopada. Dotyczy to m.in. dwóch klubów z naszego powiatu, bo Cresovia ma zaległy mecz u siebie z Czarnymi Olecko, a Victoria wyjazdowy z Omulwią.

Najbliższa kolejka (11-12 listopada) będzie zatem ostatnią w rundzie jesiennej. Cresovia zagra na wyjeździe z Mazurem Pisz, Łyna u siebie z Vęgorią Węgorzewo, a Victoria będzie podejmowała w derbach Granicę.

Jeśli jednak któreś z zaplanowanych na najbliższy weekend spotkań nie odbędzie się, zostanie przeniesione na 18-19 listopada. Jeżeli drużyna będzie już miała wyznaczony w tym terminie mecz, to zostanie on przełożony na 25-26 listopada.

Na stronie internetowej WMZPN napisano jeszcze: "Kierując się nadrzędnym interesem rozgrywek o mistrzostwo IV ligi i Klasy Okręgowej (konieczność rozegrania wszystkich meczów rundy jesiennej w roku bieżącym), nie przewiduje się możliwości przełożenia meczów kolejki 15. i wcześniejszych na rundę wiosenną.

Dopuszcza się możliwość zamiany ról w zakresie gospodarz – gość oraz innego miejsca rozegrania meczu np. w miejscowości, w której znajduje się boisko ze sztuczną nawierzchnią".

kwk, wmzpn.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5