Wojskowi strażacy z Bartoszyc najlepszymi ratownikami w Polsce

2017-10-27 10:58:45 (ost. akt: 2017-10-27 11:17:09)
Od lewej: st. pr. Michał Marcinkowski i st. szer. Piotr Kurowicki z pucharem za zwycięstwo w zawodach.

Od lewej: st. pr. Michał Marcinkowski i st. szer. Piotr Kurowicki z pucharem za zwycięstwo w zawodach.

Autor zdjęcia: archiwum 20. BBZ

Żołnierze-strażacy st. kpr. Michał Marcinkowski i st. szer Piotr Kurowicki z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej zostali najlepszymi w Polsce ratownikami z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy.
W dniach 24 - 25 października 2017 r. w Centrum Szkolenia Logistyki w miejscowości Grupa blisko Grudziądza odbyły się zawody ratowników z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy o Puchar Komendanta Centrum.

Uczestnicy zawodów musieli poradzić sobie z przywracaniem funkcji życiowych, licznymi krwotokami i urazami.

W zawodach wzięło udział 13 drużyn wojskowych i cywilnych związanych z ratownictwem medycznym.

Celem zawodów było wyłonienie najlepszego w Polsce zespołu ratowników, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wymiana doświadczeń poprzez współzawodnictwo różnych środowisk związanych z ratownictwem.

Rywalizujący wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi związanymi z szeroko pojętym ratownictwem. W ramach wymiany doświadczeń uczestnicy zawodów demonstrowali własne umiejętności i sposoby postępowania w sytuacjach zagrożenia życia.

Tym razem najlepszymi okazali się ratownicy z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy uzyskali perfekcyjny wynik i wprost lśnili na tle innych zespołów.

Za swoje osiągnięcia st. kpr. Michał Marcinkowski i st. szer. Piotr Kurowicki (poza służbą w brygadzie jest też naczelnikiem OSP w Bisztynku) zostali nagrodzeni pucharem, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami.

Zwycięzcy twierdzą, że swoje doskonałe przygotowanie zawdzięczają plut. Danielowi Rożko, który jest ratownikiem medycznym w 20. BBZ

Gratulujemy i życzymy takich samych sukcesów za rok.

Źródło: 20. BBZ w Bartoszycach, opr. and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5