Dzieci z Przedszkola nr 2 w Bartoszycach poznają legendy polskie

2017-10-18 14:05:15 (ost. akt: 2017-10-18 14:11:39)

Autor zdjęcia: archiwum przedszkola nr 2

W niezwykłą podróż po legendach o dawnych dziejach Polski zabrała przedszkolaków z bartoszyckiej "dwójki" Barbara Knifja z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej. Poznały m.in. legendę "O Lechu, Czechu i Rusie".
W ramach starań placówki o uzyskanie certyfikatu „Szkoła wierna dziedzictwu” w przedszkolu podejmowane są działania, których celem jest rozwijanie poczucia tożsamości narodowej, budzenie miłości do ojczyzny oraz poszanowania dla polskiego dziedzictwa narodowego. Dzieci uczą się szacunku do symboli i barw narodowych.

17 października w ramach współpracy z Powiatową Biblioteką Pedagogiczną, dzieci miały okazję poznać legendy polskie: „O Lechu, Czechu i Rusie” i „Smoku Wawelskim”.

W niezwykłą podróż po dawnych dziejach Polski zabrała dzieci pani Barbara Knifka. Dodatkową atrakcją była prezentacja multimedialna, która uatrakcyjniła spotkanie.

Nie trzeba mówić, jaki wpływ na rozwój umysłowy, wyobraźnię dzieci ma czytanie bajek. Zetknięcie dziecka ze słowem mówionym na trwałe zapada w pamięć dziecka, kształtuje jego wrażliwość.

Jolanta Dzik


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5