Ślubowanie pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 4

2017-10-17 06:57:27 (ost. akt: 2017-10-17 07:04:12)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami i dobrze reprezentować swoją szkołę. Pierwszoklasiści z bartoszyckiej "czwórki" złozyli ślubowanie i zostali pasowani.
Dnia 12 października obyła się w naszej szkole uroczystość ślubowanie i pasowanie na ucznia. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej.

Centralnym jego punktem obok złożenia przyrzeczenia jest dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły, które jest oficjalnym aktem przyjęcia w poczet uczniów.

Celem uroczystości było przede wszystkim: pobudzanie i rozwijanie aktywności twórczej poprzez uczestnictwo w przedstawieniu, integracja uczniów klasy pierwszej z uczniami starszymi, integracja środowiska: szkolnego i domowego.

Uczniowie klasy I przygotowali program artystyczny, w którym miały do wykonania kilka zadań. Zadania stawiły dzieciom uczennice z klas starszych. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań.

Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Dzieci z przejęciem recytowały wiersze, głośno i wyraźnie śpiewały piosenki, za co publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków dużymi brawami. Pani dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności, podziękowała nauczycielom za przygotowanie inscenizacji oraz dekoracji.

Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści obiecali być pilnymi i wzorowymi uczniami, być dobrymi kolegami, godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczyciel.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała pasowania pierwszaków na uczniów. Uczniowie klasy I otrzymali dyplomy oraz upominki od zaproszonych gości oraz od uczniów klas III. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Alicja Szymańska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5