Można już zamówić monografię Liceum Pedagogicznego

2017-09-29 08:00:00(ost. akt: 2017-09-29 07:43:37)

Autor zdjęcia: arch.

Dobiegły końca prace nad monografią Liceum Pedagogicznego nr 2. Publikacja składa się z trzech części: obszernej książki, płyty DVD i broszury sponsorów.
Opracowanie poświęcone jest jedynej tego typu utrakwistycznej szkole w powojennej Polsce (1955-1970), dlatego książka ukaże się w dwóch wersjach językowych — polskiej i ukraińskiej. Liczy ona ok. 900 stron. Z kolei płyta DVD to ok trzy tysiące fotografii. — Książka zainteresuje nie tylko pracowników i absolwentów klas ukraińskich i polskich Liceum Pedagogicznego numer 2, ale też profesorów oraz absolwentów Liceum Pedagogicznego numer 1. Z pewnością znajdzie w niej coś interesującego dla siebie każdy, kto w jakikolwiek sposób zetknął się z bartoszyckimi liceami w Ośrodku Szkolnym lub był albo nadal jest związany z Bartoszycami — mówi Stefan Łaszyn, przewodniczący kolegium redakcyjnego.

W książce oprócz interesujących tekstów autorstwa absolwentów klas ukraińskich i polskich, nauczycieli oraz sympatyków szkoły, znajdują się liczne zdjęcia o dużej wartości archiwalnej (personalne przy każdej biografii profesora i absolwenta oraz zbiorowe). Tekst jest starannie udokumentowany materiałami źródłowymi.

Lektura książki i oglądanie zdjęć umieszczonych na DVD, to czynności lekkie, przyjemne i pożyteczne. Osiągnięto to dzięki barwnej charakterystyce osób, żywej narracji zdarzeń i pomysłowej prezentacji zdjęć. Całość utrzymana jest w pogodnym i optymistycznym tonie.

Cena egzemplarza, która wynosi 60 złotych, jest najniższa z możliwych. Koszty przesyłki pocztowej pokrywa zamawiający. Calość płatna przy odbiorze.

Osoby zamieszkałe w Olsztynie lub okolicy mogą odebrać książkę osobiście. Natomiast osoby zamieszkałe w tej samej miejscowości mogą otrzymać książki na jeden wskazany adres (jedna paczka). Konieczne wcześniejsze uzgodnienie tych spraw z kol. Heleną Kostyszyn.

Brak reakcji na to ogłoszenie w ciągu 2 tygodni od dnia jego ukazania się, będzie traktowane jako rezygnacja z zakupu książki (nakład jest ograniczony).

Zamówienia kierowane na poniższy telefon powinny zawierać takie dane:
imię i nazwisko, adres pocztowy, liczba egzemplarzy, wersja językowa, telefon dla kontaktu.

Prosimy dzwonić: 693 117 615
Zainteresowani, którzy chcą otrzymać więcej informacji, proszeni są o kontakt online: Stefan Łaszyn: slaszyn@aol.com

Stefan Łaszyn

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5