Dwoje karateków bartoszyckiego klubu pojedzie na mistrzostwa Europy

2017-09-25 09:35:08(ost. akt: 2017-09-25 09:44:52)
Pierwszy z lewej Dawid Pażuś, jeden z dwojga zawodników BKKK, który pojedzie na mistrzostwa Europy

Dwoje zawodników Bartoszyckiego Klubu Kyokushin Karate wywalczyło kwalifikacje na tegoroczne mistrzostwa Europy shinkyokushin. Turniej odbędzie się 11 listopada w Kielcach.
Zawody kwalifikacyjne przeprowadzono w sobotę 23 września w Rzeszowie. BKKK reprezentowało troje karateków: Adrianna Mrówka (młodzieżowiec, -55 kg), Dawid Pażuś (kadet, +75 kg) oraz Paweł Skarul (kadet, -70 kg).

W ME zobaczymy pierwszą dwójkę. Zarówno Mrówka, jak i Pażuś, który w ubiegłym roku został mistrzem Europy kadetów, stoczyli w Rzeszowie po trzy walki, kończąc rywalizację w swoich kategoriach na trzecich miejscach. Niestety, swoje pojedynki przegrał Skarul i nie uzyskał kwalifikacji na kielecki turniej.

Ogółem o przepustki na ME walczyło 110 zawodników z 27 klubów z całego kraju.