Gość z Akademii Sztuki Wojennej na spotkaniu z uczniami w "Mechaniaku"

2017-09-18 08:59:29 (ost. akt: 2017-09-18 09:10:46)

Autor zdjęcia: Danuta Maroska

W czwartek 14 września odbyło się spotkanie klas II Technikum Mechatronicznego i Technikum Pojazdów Samochodowych z mjr. Andrzejem Mocarskim — asystentem Zakładu Dydaktyki Wojskowej Wydziału Wojskowego w Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.
W ramach spotkania z młodzieżą zostały poruszone trzy obszary tematyczne dotyczące: kształcenia w Akademii Sztuki Wojennej, podstawowych informacji nt. Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz udziału żołnierzy w międzynarodowych misjach wojskowych.

Na początku mjr Mocarski opowiedział o uczelni, w której pracuje oraz o jej roli w systemie kształcenia wojskowego. Ponadto przedstawił informacje dotyczące kierunków studiów, które oferuje Akademia oraz zasad rekrutacji kandydatów na pierwszy rok stacjonarnych i niestacjonarnych studiów I i II stopnia.

W dalszej części spotkania omówiona została struktura organizacyjna oraz uzbrojenie i wyposażenie Sił Zbrojnych RP. W ramach tego zagadnienia uczniowie obejrzeli film zrealizowany przez MON, dotyczący wspomnianej tematyki, wzbogacony o komentarz w zakresie kierunków modernizacji poszczególnych Rodzajów Sił Zbrojnych.

W ostatniej części wizyty gość przedstawił prezentację zawierającą fotografie oraz różne ciekawe informacje dotyczące kultury, obyczajów i zwyczajów panujących w różnych krajach, w których w ramach międzynarodowych misji wojskowych pełnił służbę. Dodatkowo opowiedział historię poszczególnych konfliktów oraz zapoznał z rolą międzynarodowych sił wojskowych, realizujących misje w ramach operacji wsparcia pokoju.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, z czego chętnie skorzystali. Na koniec, w ramach podziękowania, wręczyli gościowi pamiątkową statuetkę z logo szkoły.


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: DM

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5