12. Bieg z Gwiazdą

2017-09-08 08:51:37 (ost. akt: 2017-09-08 09:02:24)

Autor zdjęcia: BOSiR Bartoszyce

Tegoroczny Bieg z Gwiazdą odbędzie się 16 września o godz. 15. Gościem specjalnym będzie Marek Saganowski, były napastnik piłkarskiej reprezentacji Polski.
Bieg z Gwiazdą 2017 ruszy o g. 15 na placu Bohaterów Westerplatte w Bartoszycach. Zapisy przyjmowane będą w godz. 14 - 14:30. Organizatorzy zapewniają pamiątkowe medale dla każdego uczestnika biegu i zapraszają do udziału wszystkich miłośników biegania. Ograniczenia wiekowe? Od przedszkolaka po 100 lat.

Tym razem gościem specjalnym będzie Marek Saganowski, były napastnik reprezentacji Polski, w której zagrał 35 razy (strzelił 5 goli) oraz wielu klubów w kraju i za granicą.

Jego piłkarska kariera jest bardzo bogatą. W Polsce reprezentował barwy ŁKS Łódź, którego jest wychowankiem, a także Wisły Płock, Odry Wodzisław Śląski i Legii Warszawa. W ostatnim z tych klubów zakończył sportową karierę. Teraz pracuje w Legi w roli asystenta trenera drugiego zespołu.

Saganowski grał także za granicą. Występował na boiskach Holandii (Feyenoord Rotterdam), Niemiec (Hamburger SV), Portugalii (Vitória Guimarães), Francji (Troyes), Anglii (Southampton), Danii (Aalborg) i Grecji (Atromitos Ateny).

Nie będzie to pierwsza wizyta Saganowskiego w Bartoszycach. W czerwcu 2012 r. zagrał on w barwach Legii w towarzyskim meczu z Victorią. Goście wygrali wtedy 11:0, a dwa gole strzelił właśnie "Sagan".

and,kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5