70 lat Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Bartoszycach

2017-08-24 08:23:25(ost. akt: 2017-08-24 08:31:05)

Autor zdjęcia: Hufiec ZHP w Bartoszycach

Hufiec ZHP w Bartoszycach w tym roku obchodzić będzie swoje 70. lecie. To czas na podsumowanie dotychczasowego dorobku i pielęgnowanie tradycji narodowej, w którą od 100 lat wpisuje się harcerstwo.
Jest to dla nas bardzo ważna uroczystość podniosłej rangi. Doczekaliśmy się swojego 70 lecia istnienia! To największy sukces.

Od półtora roku do tego się przygotowujemy w kilku etapach.

- Jestem przekonany, że ewolucja jaką przeszedł nasz hufiec w czasie swojego istnienia zaskoczy każdego i to chcemy pokazać lokalnemu społeczeństwu – mówi phm. Paweł Wołoch Komendant Hufca ZHP Bartoszyce.

Bartoszycki hufiec dziś może pochwalić się liczną grupą młodzieży skupionej w swoich szeregach oraz wieloma inicjatywami a to wszystko zaczęło się podczas pierwszego obozu za dzisiejszym laskiem TPD 70 lat temu.

8 września o godzinie 9.30 obchody zaczniemy uroczystą Mszą Świętą i poświęceniem sztandaru w kościele farnym. Następnie przejdziemy na plac Westerplatte gdzie odbędzie się nadanie sztandaru i zmiana bohatera.

- Nowym bohaterem Hufca będą Szare Szeregi – pierwsi drużynowi harcerscy w Bartoszycach, którzy walczyli w Szarych Szeregach i to oni wraz z przeprowadzką do Bartoszyc przenieśli skautowego ducha z Warszawy - informuje mówi pwd. Dominika Grykin Komendantka zlotu 70. lecia.

Po apelu odbędzie się Gala 70. Lecia Hufca w Bartoszyckim Domu Kultury. Tam harcerze przygotowali, krótki program artystyczny, odznaczenia i przemówienia.

Kolejno po gali udamy się na jeziorko mleczarskie, gdzie odbędzie się ognisko harcerskie. Piątkowy wieczór zakończy się projekcją historii hufca na budynku Bartoszyckiego Domu Kultury – Videomapping.

Sobota będzie typowo harcerska – dzień harcerze zaczną od apelu, następnie wyruszą na grę miejską. W tym czasie gości i mieszkańców zapraszamy na wystawę w Domu Harcerza przy ul. Jagiellończyka 1 „Śladami bartoszyckiego harcerstwa”.

Od dłuższego czasu zbieramy harcerskie pamiątki od dawnych działaczy.

– Przez ostatni okres gromadziliśmy i archiwizowaliśmy to co mamy, jednak liczne przeprowadzki doprowadziły do dewastacji większości z zachowanych rzeczy – wspomina pwd. Jolanta Bajno-Choba organizator wystawy.

Całe obchody zakończy koncert 70 lecia gdzie wystąpi Hufcowy Zespół Muzyczny, Zespół Lepszy Wariant, Zespół Autasajt i gwiazda wieczoru Zespół Wszyscy Byliśmy Harcerzami.

Bądź z nami i twórz kolejne kartki z historii bartoszyckiego harcerstwa


Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
Zespół Promocji i Wizerunku Hufca

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5