Wyniki matur w szkołach powiatu bartoszyckiego

2017-07-05 12:20:00 (ost. akt: 2017-07-05 16:12:31)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Sprawdziliśmy dane o zdawalności tegorocznej matury w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu bartoszyckiego. Według danych, którymi w tej chwili dysponujemy matury zdało od 64 do prawie 95 procent absolwentów podchodzących do egzaminów.
Po publikacji informacji o zdawalności tegorocznej matury w LO im. Stefana Żeromskiego w Bartoszycach postanowiliśmy zebrać dane z pozostałych szkół ponadgimnazjalnych.

Szczegółowe wyniki zostaną wkrótce opublikowane na stronach internetowych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, ale nasi czytelnicy chcą już teraz poznać przynajmniej wstępne wyniki.

Zbieraliśmy te dane telefonując do szkół i dyrektorów. Z racji wakacji nie wszędzie natychmiast mogliśmy uzyskać odpowiedzi.

Oto dane:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, czyli popularny "Mechaniak".

Tu absolwentów techników było w tym roku 104. Do matury podeszło 78 absolwentów. Zdawalność matury wyniosła 64,10%. 5 podchodzących do egzaminów "oblało" 2 lub więcej przedmiotów i nie ma prawa do zdawania poprawki w sierpniu. Aż 23 abiturientów ma prawo do poprawki w sierpniu, bo nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu.

2. Liceum Ogólnokształcącego z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Zdawalność tegorocznej matury wyniosła 94%. Egzamin z jednego przedmiotu "oblały" dwie osoby i mają one prawo do poprawki w sierpniu. Może się więc wtedy okazać, że 100 procent absolwentów zda maturę w tej placówce. Do egzaminu podchodziło tam 35 abiturientów.

3. Liceum Ogólnokształcące w Górowie Iławeckim.

Do egzaminów maturalnych podeszli wszyscy tegoroczni absolwenci, czyli 24 osoby. Zdawalność matury wyniosła 75 procent. Pięć osób w sierpniu będzie zdawało poprawkę a jedna osoba nie zdała matury.

4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, czyli popularnej "Elizki"

W Liceum Ogólnokształcącym tego zespołu szkół było 77. absolwentów. Do matury przystąpiło 74. Sukces odniosło, czyli maturę zdało 69 proc. abiturientów. Osiemnaścioro nie zdało jednego przedmiotu i może zdawać poprawkę w sierpniu. Pięcioro "oblało" więcej niż jeden przedmiot, czyli nie zdało matury.

W technikum zespołu szkół było 25 absolwentów i wszyscy przystąpili do matury. Egzamin maturalny zdało 72 proc. przystępujących . Siedmioro nie zdało jednego egzaminu i w sierpniu może przystąpić do poprawki.

Według danych OKE w Łomży w województwie warmińsko-mazurskim maturę w liceach ogólnokształcących zdało 80,9 proc. absolwentów a w technikach - 61,7 proc. W powiecie bartoszyckim odsetek sukcesów w LO wyniósł 79 proc a w technikach - 65 proc. Porównanie wyników szkół naszego powiatu ze szkołami w innych obrazuje grafika poniżej.


and

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bart #2296976 | 91.199.*.* 28 lip 2017 14:58

  Czyli chcesz zdać maturę idź do Żeroma, chcesz przebimbać trzy lata i mieć 50/50 szans na zdanie egzaminu - szukaj innej szkoły. Dla każdego rodzica rachunek jest chyba prosty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. obiektywny #2288918 | 88.156.*.* 18 lip 2017 10:57

  Czyli znowu Żerom ma najlepszą zdawalność o ile umiem czytać artykuły GB. Gratuluję tak trzymać. Mają gimnazjaliści prosty wybór.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. rodzic i były absolwent.. #2281133 | 176.97.*.* 7 lip 2017 22:12

   Zapominamy , że w szkole ponadgimnazjalnej kończy się IV etap nauki. Matura nie jest tylko z materiału z tego etapu , ale też z wiedzy nabytej w gimnazjum..... Wyniki matur , to niestety wspólna praca nauczycieli z gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej... Tak ułożony jest program nauczania....A licytowanie się , która szkoła osiągnęła lepszy wynik.. mija się z celem..., bo i tak nie ma przełożenia na ilość chętnych do poszczególnych szkół. W podstawówkach i gimnazjach stany liczebne klas są zdecydowanie niższe niż w ponadgimnazjalnych a co przekłada się na poziom nauczania

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ada #2279343 | 83.9.*.* 5 lip 2017 13:25

   W piątek z pewnością nauczyciele i dyrekcja prześledzili wyniki, więc dlaczego nie chcą o nich poinformować? Trzeba przeczekać, żeby przypadkiem ktoś z kandydatów do klas I nie zabrał dokumentów? @Były uczeń... Popatrz na informację: 104 absolwentów, 78 zdających...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Były uczeń Kobyły #2279336 | 195.136.*.* 5 lip 2017 13:14

    Bo dziateczki moje lube gdyby Pani Kobyła dalej uczyła w mechaniaku to zdawalność byłaby większa, przynajmniej z jej przedmiotu t.j Języka Polskiego. Ona dawała wybór- chcesz zdać ostatnią klasę? to nie podchodź do matury. W ten sposób zamykała drogę do matury wielu uczniom. Wielu nauczycieli robi podobnie.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5