Nowoczesna pracownia diagnostyki obrazowej w szpitalu w Bartoszycach

2017-06-19 16:17:02 (ost. akt: 2017-06-19 16:55:08)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

- Znam sporo pracowni rentgenowskich w naszym regionie i nasza jest w tej chwili najlepsza. Takiego "wypasu" nie ma żaden inny szpital powiatowy - mówił Artur Łukaszewicz, lekarz koordynator oddziału diagnostyki obrazowej w szpitalu w Bartoszycach. Dziś otwarto pracownie po generalnym remoncie.
W Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach otwarto uroczyście jedną z najnowocześniejszych w Polsce pracowni diagnostyki obrazowej.

W symbolicznym przecięciu wstęgi uczestniczyli samorządowcy powiatu bartoszyckiego ze starostą Wojciechem Prokockim oraz przewodniczącym Rady Powiatu Władysławem Bogdanowiczem a także radni powiatu, pracownicy szpitala z koordynatorem oddziału diagnostyki Arturem Łukaszewiczem i oczywiście dyrektorem placówki Sławomirem Wójcikiem.

Dyrektor informował zebranych, że koszt całej inwestycji to ok. 5,5 mln złotych. To koszt zakupy sprzętu, wymiana instalacji i remont pomieszczeń. Remont i wyposażenie zostały sfinansowane z kredytu jaki zaciągnął na ten cel szpital.

Pracownia wyposażona jest w tomograf komputerowy 16 - warstwowy, aparat rentgenowski do badań fluoroskopowych, dynamicznych, wysoce specjalistycznych procedur np. gastrologicznych i urologicznych oraz aparat rentgenowski w znacznym stopniu zautomatyzowany.

Ten ostatni diagnostykę wykonuje przy minimalnej ingerencji operatora, jest szybszy od innych tego typu urządzeń, stosuje minimalną dawkę promieniowania i daje zdjęcia w lepszej jakości.

- Myślę, że pracownicy szpitala najbardziej cieszyć się będą właśnie z tego aparatu rentgenowskiego. To sprzęt najnowocześniejszy, z najnowszymi funkcjonalnościami, nowatorski - mówił Grzegorz Szakuła przedstawiciel firmy, która go dostarczyła do szpitala.

W podobnym tonie sprzęt opisywał Artur Łukaszewicz, który na co dzień będzie go używał.

- Znam sporo pracowni rentgenowskich w naszym regionie i nasza jest w tej chwili najlepsza. Takiego "wypasu" nie ma żaden inny szpital powiatowy - mówił.

Zachwycony sprzętem był też emerytowany, wieloletni kierownik pracowni rtg w szpitalu w Bartoszycach Bohdan Wendorff. Żartował, że, aby obsłużyć nowy sprzęt musiałby najpierw wiele się nauczyć.

Poza sprzętem oddział wyposażono w zaplecze socjalne dla pracowników. Jest estetycznie wykończony. Pacjenci też mają do dyspozycji odpowiednie warunki oczekiwania na badanie.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi zebrani mogli zobaczyć pracownie. Była to też okazja do zwiedzenia innych miejsc w szpitalu. Dyrektor Wójcik pokazał wyremontowaną kuchnię szpitala w której posiłki przygotowywane są w systemie "tacowym" i tak trafiają do pacjentów. Uczestnicy uroczystości zwiedzili też wyremontowane laboratorium, kaplicę i bufet.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ninka #2269328 | 94.254.*.* 20 cze 2017 08:27

  Ciekawe jak długo trzeba będzie czekać na tomograf ????? o czekaniu na wynik nie wspomnę....((((

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Andrzej #2269109 | 91.196.*.* 19 cze 2017 21:16

   Kiedyś diagnostykę prowadziła firma zewnętrzna. Czy obecna jest rzeczywiście własnością Szpitala?

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

  2. Gosc #2268970 | 88.156.*.* 19 cze 2017 17:55

   Rtg juz byl, rezonans magnetyczny przydalby sie. Skoro i tak szpital musi sie zadluzac to chociaz na cos czego nie ma, a jest niezbedne.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

  3. dług #2268950 | 83.9.*.* 19 cze 2017 17:05

   Panie Redaktorze, to jaki jest teraz dług szpitala?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5