Profilaktyka w szkole w Galinach

2017-06-02 07:56:04(ost. akt: 2017-06-02 08:12:28)

Autor zdjęcia: Mariola Jagiełło

29 dzień maja uczniom Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach upłynął pod znakiem działań profilaktycznych. Od samego rana żołnierze z 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej zorganizowali uczniom pokaz działań Wojskowej Straży Pożarnej.
Niecodzienną atrakcją była możliwość wejścia do strażackiego wozu bojowego i włączenia sygnałów dźwiękowych. Ratownicy medyczni z tej samej jednostki przypominali dzieciom zasady udzielania pierwszej pomocy, zaopatrywania ran i przeprowadzenia resustytacji krążeniowo - oddechowej podczas utraty przytomności.

Jak się okazało wcześniejsze szkolenia „nie poszły w las”, bo dzieci bardzo dobrze radziły sobie z zaimprowizowanymi niebezpiecznymi sytuacjami.

Dobrze, że były to tylko ćwiczenia i dzieciaki nie musiały wykorzystywać swojej wiedzy naprawdę.

Po spotkaniu ze służbami mundurowymi starsi uczniowie uczyli się uwalniać emocje.
W dobie wszechobecnej komputeryzacji zapominamy o prawdziwym życiu. Tylko realne spotkanie z człowiekiem nadaje sens i wartość naszej egzystencji. Aby ”wylogować się ” z internetu i ze świata SMS-ów konieczne są emocje.

O tym, jak je uwolnić, jak przełamać się i otworzyć na innych nasi uczniowie dowiedzieli się od licealistów z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu. Elbląscy wolontariusze zaprezentowali dzieciom swój autorski program „Uwolnić emocje”.

Uświadamiali młodszym kolegom, że wyrażanie tego, co czujemy nie jest wcale takie trudne i może nam bardzo ułatwić kontakt z drugim żywym człowiekiem.

Krystyna Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5