Galiny. Warsztaty na temat segregacji śmieci

2017-05-16 07:32:22(ost. akt: 2017-05-16 07:34:20)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

My segregujemy. A ty? Tak można zatytułować warsztaty na temat segregacji śmieci, w których wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach.
Śmieciowy problem dotyczy nas wszystkich i jest ogromny. Tony odpadów zagrażają zarówno ludziom jak i całemu środowisku. Aby po raz kolejny przypomnieć i podnieść świadomość ekologiczną swoich mieszkańców Urząd Gminy Bartoszyce we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie zorganizował warsztaty dla uczniów całej gminy Bartoszyce.

Doskonale przygotowana prezentacja w bardzo obrazowy sposób pokazała jak i dlaczego należy segregować śmieci.

Dzieci usłyszały od prowadzącego wiele ciekawostek związanych z zanieczyszczeniami a na koniec wzięły udział w quizie sprawdzającym poziom opanowanej przez nich wiedzy.

Okazało się, że dzieciaki poradziły sobie bardzo dobrze z wirtualnym segregowaniem śmieci. A jak będzie w rzeczywistości ? Przekonają się o tym przyszłe pokolenia.

Krystyna Aleksandrowicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5