Nie wiesz, jak uwolnić swoje emocje? Zgłoś się do tego projektu

2017-05-09 14:07:24(ost. akt: 2017-05-09 20:39:21)

Autor zdjęcia: Archiwum projektu

Licealiści z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu zachęcają szkoły z powiatu bartoszyckiego do udziału w ich projekcie "Uwolnić emocje". — Zajmuje się on problemem zbyt dużej ilości czasu spędzanego w świecie wirtualnym — mówi kierownik projektu Mateusz Radziszewski.
Tematyka projektu jest bardzo na czasie. Z każdej strony słychać alarmy przestrzegające przez zbyt dużą liczbą godzin spędzanych w sieci przez dzieci i młodzież.

— Tematyka projektu pojawiła się dość spontanicznie. Przechadzając się korytarzem szkolnym spostrzegliśmy, że po obu stronach siedzą dzieci, ale nie rozmawiają ze sobą, tylko są wpatrzone w „zaczarowane pudełka”, czyli tablety i telefony — opowiada kierownik grupy projektowej Mateusz Radziszewski.

Projekt "Uwolnić emocje" działa drugi rok. Licealiści chcą poprzez akcję pokazać, jak ważne jest okazywanie na co dzień swoich emocji w kontaktach z drugim człowiekiem.

— Największe efekty dostrzegamy w naszej szkole, gdzie dzieci stają się bardziej otwarte na drugiego człowieka. Jednak ze szkół, w których przeprowadzaliśmy konferencje także dostajemy pozytywne odzewy, a dzięki wzmiankom w mediach rodzice zaczęli ten problem dostrzegać u swoich dzieci — mówi Mateusz Radziszewski.

Realizatorzy projektu są otwarci na wszelką współpracę z placówkami oświatowymi. Zauważyli zresztą pewną właściwość: im dłużej trwa projekt, tym więcej szkół zgłasza chęć udziału w nim.

— Realizujemy nasz projekt poprzez spotkania z dziećmi i młodzieżą. Konferencje opierają się głównie na rozmowie, wymianie poglądów oraz przeprowadzamy różne zabawy z wykorzystaniem ludzkich emocji. W ciągu dwóch edycji dotarliśmy do kilkunastu szkół i ponad 1200 osób — mówi Radziszewski.

— Szkoły mogą liczyć na naszą otwartość, ponieważ pragniemy dotrzeć do jak największej liczby osób oraz elastyczne godziny, w których możemy przeprowadzać konferencje. Dodam, że nasza działalność jest działalnością non-profit. Mamy również sponsorów, dzięki którym przygotowaliśmy projektowe naklejki, długopisy, koszulki, ulotki czy plakaty.

Chętni mogą zgłaszać się pisząc na adres uwolnic.emocje@gmail.com.

kwk

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kaja #2243841 | 46.186.*.* 12 maj 2017 17:07

  Bartoszyce dzadzą sobie radę bez Elbląga :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Kamil #2241267 | 89.228.*.* 9 maj 2017 22:56

  Tematyka zdecydowanie nie jest "na czasie". Globalizacji i postępu elektronicznego nie da się uniknąć. Trzeba nauczyć młodych jak korzystać maksymalnie z dorobku naukowego i iść w przyszłość. Rozszerzenie horyzontów zdecydowanie by się przydało.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 3. Bartek #2241262 | 89.228.*.* 9 maj 2017 22:48

  Od kiedy Goniec zajmuje się reklamowaniem obcych projektów? Skupmy się na naszych miastowych inicjatywach młodzieżowych!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Michał #2241241 | 31.0.*.* 9 maj 2017 22:25

  Według mnie młodych nie zainteresuje jakaś pogadanka bo to ich nie interesuje.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 5. Czarek #2241238 | 176.97.*.* 9 maj 2017 22:22

  Hmm Goniec i Elbląg ? A projektu z naszego miasta to nie ma ? Interesujące ..

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5