Mechatronicy w finale matematycznego konkursu Pangea

2017-04-27 08:39:24(ost. akt: 2017-04-27 08:42:32)

Autor zdjęcia: Sylwia Kapturska

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach odnieśli kolejny sukces. Znaleźli się wśród 40. najlepszych matematyków w Polsce.
10 kwietnia 2017 odbył się finał Międzynarodowego Matematycznego Konkursu Pangea, do którego zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły: Przemysław Kozłowski i Michał Pieńkawa – obaj z klasy 1 TMT oraz Radosław Oramus z 2 TMT.

Finał konkursu, jak co roku, odbywa się jednocześnie w Warszawie i Wrocławiu. Biorą w nim udział uczniowie z całej Polski i nie tylko – co mogliśmy zauważyć na korytarzach uczelni Vistula w Warszawie w trakcie finału. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych ( od czwartej klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań jednokrotnego wyboru w czasie 120 minut.

W trakcie rozwiązywania nie mogli korzystać z żadnych materiałów dodatkowych, tablic czy kalkulatora. Zadania w zależności od stopnia trudności były punktowane od 3 do 5 punktów, jednocześnie za każdą błędną odpowiedź odejmowana była liczba punktów od 0,75 do 1,25.

Do ścisłego finału, do którego zakwalifikowali się nasi uczniowie, dostało się po 200 uczniów klas pierwszych i drugich. Nasi uczniowie znaleźli się w grupie 40 najlepszych uczniów.

Najwyższy wynik w grupie uczniów klas pierwszych otrzymał Michał Pieńkawa z klasy 1 TMT - otrzymując 11 pkt. , Przemysław Kozłowski z klasy 1 TMT otrzymał 5,25 pkt. i Radosław Oramus jako jedyny finalista w grupie klas drugich otrzymał 6 pkt.

Są to bardzo wysokie wyniki biorąc pod uwagę, że najwyższy wynik laureata konkursu w klasie pierwszej to 33 punkty, a w klasie drugiej to 29,5pkt. Konkurs jest bardzo trudny, na wysokim poziomie, a zadania wymagają szerokiej wiedzy.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom.

Edyta Kondraciuk – Pieniak, Danuta Maroska


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: TKD

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5