Uczniowie SP w Galinach posadzili drzewa w szkolnym ogrodzie

2017-04-21 09:10:11(ost. akt: 2017-04-21 09:12:05)

Autor zdjęcia: Mariola Jagiełło

Dzieci postanowiły wykorzystać teren wokół szkoły tak, aby służył on rozwijaniu przyrodniczych pasji oraz stanowił doskonałą bazę dydaktyczną.
Zadbany teren szkoły to miejsce, gdzie uczniowie mogą bezpiecznie uprawiać sport, uczyć się i z przyjemnością spędzać wolny czas. Jest to również miejsce, które może stać się enklawą przyrody, przynosząc korzyści zwierzętom i roślinom.

Poniedziałek, 10. kwietnia. był dniem, w którym uczniowie klasy I wspólnie z dyrektor szkoły, rodzicami oraz wychowawcą kształtowali swój szkolny ogród. Posadzone zostały różne gatunki rodzimych drzew i krzewów. Znaczna część terenu wygospodarowana została na zagajnik, w którym z myślą o pszczołowatych posadzono - miododajne lipy i bzy oraz stanowiące schronienie dla ptaków – świerki.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu na rosnących w ogrodzie szkolnym drzewach zawieszono budki lęgowe.

Uczniowie SP w Galinach postanowili zwrócić szczególną uwagę na trudną sytuację pszczół. W tym też kierunku szkolny ogród czekają kolejne prace.

W kącikach przyrody znajdujących się w klasach 0-III wyrastają już rośliny owadopylne, które wkrótce zostaną wysadzone w ogrodzie. Mają pojawić się też wykonane przez uczniów hotele dla pszczołowatych.

Aniela Mickanis-Balcewicz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5