Wiosenne spotkania z poezją w szkole podstawowej w Krawczykach

2017-04-19 08:23:48(ost. akt: 2017-04-19 08:36:47)
Wielkim powodzeniem cieszyło się spotkanie z poezją, jakie odbyło się w szkole podstawowej w Krawczykach. Udział w przeglądzie wzięło 14 dzieci z klas II-III oraz 11 uczniów z klas starszych.
Jury w składzie: W. Bogdanowicz, I. Wasilewska, T. Kruczyńska, T. Chadaj i J. Borys, wysłuchało wierszy i wyłoniło zwycięzców, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Rodnowie.

Wygrała Kaja Dąbrowska z klasy II z wierszem „Lato” D. Wawiłow oraz A. Pażuś z klasy V, która wystąpiła z wierszem własnego autorstwa — „My i Ziemia”.

Na wiosenne spotkanie zostali zaproszeni rodzice oraz sympatycy i przyjaciele szkoły. Było to niecodzienne wydarzenie.

Uczennice, które reprezentowały szkołę w konkursach piosenki w VII Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Bezledach (J. Subotowicz i A. Jaskólska) zaśpiewały swoje utwory. Brawom nie było końca.

Uczniowie dołączyli do wspólnego śpiewu M. Buczak i O. Jaroszewicz. Te dziewczęta uczestniczyły w konkursie „Kocham śpiewać polskie piosenki” w Bezledach. Bardzo podobało się wykonanie przez M. Masiulaniec piosenki „Ruch, ruch, ruch”. Uczennica brała udział w VIII Wojewódzkim Przeglądzie Wokalnym „Komu piosenkę”.

Rodzice byli dumni ze swoich dzieci. Widać to było na ich rozpromienionych twarzach.

— Cieszę się, że nasze dzieci tak chętnie rozwijają swoje talenty muzyczne i wokalne — powiedziała dyrektor szkoły Małgorzata Chrapowicka. — To ich pierwsze kroki do dalszej kariery artystycznej. Brawo, brawo!

„Było wesoło i kolorowo, jak na wiosnę przystało!” — takie zdania padały z ust zaproszonych gości. Wszyscy zostali obdarowani wielkanocnymi kartami, własnoręcznie zrobionymi przez nasze dzieci. Potem było przemiłe spotkanie przy herbatce i ciasteczku, jak to jest zwyczajem naszej szkoły. Całość przygotowały i poprowadziły panie A. Andrzejczyk, J. Borys i E. Emilianów.

Ewa Emilianów


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. uag #2226011 | 94.254.*.* 19 kwi 2017 18:52

    Już się Panie jasnie mogą przestać starać szkola zostaje uffff macie robote na następne pare lat,nooo chyba ze Pani J.G zakończy kadencje i Pan W.B wtedy znow trzeba trzasc gaciami i organizować wystepy

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5