W małej bartoszyckiej szkole duże osiągnięcia - mamy 5 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

2017-04-13 09:55:59(ost. akt: 2017-04-13 09:59:21)

Autor zdjęcia: Lubomira Tchórz

Każdego roku uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach aktywnie uczestniczą w wielu konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych, osiągając znaczne sukcesy.
Również i w tym roku szkolnym naukowe zaangażowanie nie było mniejsze. Podsumowując tylko osiągnięcia I semestru roku szkolnego 2016/17, ukraińscy uczniowie uczestniczyli w 28 konkursach przedmiotowych, 9 konkursach i zawodach sportowych oraz 12 konkursach o charakterze artystycznym o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym, miejskim i szkolnym. Przygotowanie i uczestnictwo w konkursach pozwala rozwijać talenty, zainteresowania i pasje, a każde zwycięstwo przynosi wiele satysfakcji uczniom, rodzicom i nauczycielom.

Szczególny powód do dumy mają tegoroczni uczestnicy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, albowiem uzyskali oni 5 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty. Jak na niewielką szkołę ten wynik jest bardzo wysoki.

W szkole podstawowej tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego uzyskały aż 3 uczennice: Karina Bałdyszko, Alicja Dziaduszek i Magda Batraniec. Cieszy fakt, że na 5 tytułów laureata z języka polskiego w powiecie, 3 tytuły zdobyły nasze uczennice. Dodatkową chlubą szkoły jest to, iż szóstoklasistka Karina Bałdyszko zajęła I miejsce w województwie (jako jedyna), uzyskując 49 pkt. na 50 pkt. możliwych do zdobycia. Wielkie gratulacje!!!

Natomiast na poziomie gimnazjalnym tytuł finalisty z języka polskiego zdobył Piotr Lewkowicz.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego Danuta Rohun.
Ze swoich uczniów może być dumny również nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Tadeusz Albin. Ukraińscy gimnazjaliści udowodnili, iż interesują ich problemy związane z funkcjonowaniem społeczeństwa polskiego oraz problemy ogólnoświatowe.
A wynik kuratoryjnego konkursu jest niezwykle zadowalający, a mianowicie: 2 laureatów, Piotr Lewkowicz i Emilia Osmałek, oraz 5 finalistów: trzecioklasiści Zuzanna Walczak, Michał Dziaduszek i Ivan Zavalishyn, a także uczennice klasy II gimnazjum: Natalia Łatanyszyn oraz Nikola Rybacka.
Gratulacje!!!

Bardzo dobrą znajomością języka rosyjskiego wykazali się również najmłodsi gimnazjaliści, których przygotowywała nauczycielka Aleksandra Łatanyszyn. Oleksandra Lukanets z klasy I gimnazjum oraz Nazariy Babik, drugoklasista, uzyskali tytuł finalisty w Przedmiotowym Konkursie z Języka Rosyjskiego. Przed nimi jeszcze wiele czasu na zgłębianie wiedzy i umiejętności językowych oraz szanse na tytuł laureata w następnych konkursach. A walczyć jest o co, albowiem wszyscy laureaci są zwolnieni z odpowiednich części egzaminu gimnazjalnego. Otóż warto się uczyć.

Serdeczne gratulacje należą się uczniom, nauczycielom oraz rodzicom oraz życzenia spełnienia marzeń i wytrwałości w dążeniu do celów, również tych naukowych.
Lubomira Tchórz

fotografie: Mirosław Drozd

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Ukrainki

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5