Dbałości o środowisko uczyć trzeba już w przedszkolu

2017-04-12 12:35:53(ost. akt: 2017-04-12 12:38:05)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

W ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Galinach, 6 kwietnia w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach odbyło się jedno z cyklicznych spotkań czytelniczych. Tym razem poświęcone ochronie środowiska
W obecnych czasach na świecie jednym z najważniejszych problemów dla ludzkości staje się problem rosnącej ilości śmieci i elektrośmieci. W związku z tym ważne jest, aby edukację w tej tematyce przeprowadzać już wśród dzieci od najmłodszych lat.

To właśnie ekologia była tematem przewodnim spotkania. Rozmowa dotyczyła ekologicznych zachowań, odpowiedniego segregowania śmieci oraz dbania o środowisko, zwłaszcza w lesie.

Uczniowie obejrzeli krótki film edukacyjny na temat segregacji odpadów. Następnie sami segregowali śmieci wrzucając je do odpowiednich pojemników.

Podczas czytania bajki dzieci wczuwały się w rolę skrzywdzonych zwierząt, mieszkających na zaśmieconych terenach leśnych. Przekonały się, iż to jak będzie wyglądała nasza planeta za kilka lat, tak naprawdę zależy od nas samych.

Jolanta Topczyłko

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5