Piła do drugiej w nocy i myślała, że po południu już jest trzeźwa

2017-04-04 12:29:33 (ost. akt: 2017-04-04 12:36:08)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

To już drugi raz jak policjanci zatrzymali ją nietrzeźwą za kierownicą. Pierwszy raz była karana za wykroczenie i miała zatrzymane prawo jazdy na 11 miesięcy, tym razem odpowie za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.
W niedzielne popołudnie 2 kwietnia 2017 r.policjanci z ruchu drogowego bartoszyckiej komendy zatrzymani do kontroli volkswagena.

Okazało się, że zarówno kierująca jak i jej trzej pasażerowie byli pijani. Kobieta wracała z Bartoszyc do domu. 26-letnia mieszkanka gm. Korsze, miała prawie promil alkoholu w organizmie.

Zapytana o powód swojego zachowania powiedziała policjantom, że piła do drugiej w nocy i czuła się na tyle dobrze, że postanowiła wracać do domu samochodem.

Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 2 lata pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

Dodatkowo w związku z nowelizacją przepisów, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł., w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł., gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

sierż szt. Marta Kabelis
oficer prasowy KPP w Bartoszycach

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5