Galiny. Powietrze wokół nas

2017-03-20 09:48:54(ost. akt: 2017-03-20 09:52:36)

Autor zdjęcia: Małgorzata Kwakszys

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach w dniach 8 - 14 marca realizowali blok tematyczny pod tytułem "Powietrze".
Dzieci robiły doświadczenia: sprawdzały, czy powietrze jest wszędzie, czy powietrze ma zapach, kolor, czy powietrze się rusza, czy waży.

Dzieci zastanawiały się skąd się bierze powietrze. Przeprowadzały badania czystości powietrza w różnych miejscach naszej miejscowości. Uczniowie rozmawiali w jaki sposób człowiek wykorzystuje powietrze, co i jak zanieczyszcza je oraz jakie skutki powoduje zanieczyszczone powietrze.

Każde dziecko napisało list do ludzi dorosłych z apelem o dbanie o naszą planetę, a szczególnie co powinniśmy robić, albo nie robić aby powietrze było czyste.

Na zakończenie realizacji bloku, dzieci samodzielnie wykonały latawce i w piękny słoneczny dzień poszły na świeże powietrze, aby wykorzystać leciutki wiosenny wietrzyk do ich puszczania. Zabawa była wspaniała.

MK


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5