W szkole, w Galinach przyroda budzi się do życia!

2017-03-09 20:58:44(ost. akt: 2017-03-09 21:05:35)

Autor zdjęcia: Aniela Mickanis-Balcewicz

Uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Galinach nie mogą się już doczekać wiosny. Chcąc przyspieszyć jej przyjście, w swoich salach, założyli hodowle roślin.
Dzieci przez kilka dni gromadziły niezbędne materiały. Do szkoły znosiły doniczki, ziemię, konewki oraz nasiona i sadzonki roślin. Wspólnie z wychowawczyniami, w poniedziałek, 7 marca wysiały najróżniejsze rośliny, takie jak pietruszka, bazylia, rzodkiewka, rzeżucha, posadziły też szczypiorek.

Dowiedziały się, że kiedy wyrosną, będą źródłem witamin na kanapkach. W klasowych ogródkach nie zabrakło też kwiatów takich jak lobelia, maciejka, gipsówka, smagliczka czy żeniszek.

W kwietniu zostaną przesadzone do szkolnego ogrodu, a ich nektar posłuży pszczołom i innym owadom za pokarm.

Założenie zielonych kącików było dla dzieci bardzo ciekawym doświadczeniem, żywą lekcją przyrody, podczas której wszyscy uczniowie byli bardzo aktywni. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jakie warunki są niezbędne do życia roślin oraz jak należy je pielęgnować.

W kolejnym tygodniu każdą klasę czeka wypracowanie norm i zasad obowiązujących w kontakcie z przyrodą, czyli Kodeksów Małych Przyrodników.

Zakładanie zielonych kącików w salach to jedno z wielu ekologicznych działań, które realizowane są w naszej szkole.

Szkoła Podstawowa im. Leśników Polskich w Galinach ubiega się o uzyskanie Certyfikatu Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Przyjazna Środowisku”. Certyfikat przyznawany jest placówkom, w których zarówno uczniowie jak i nauczyciele angażują się w działania na rzecz ochrony środowiska
.
Aniela Mickanis-Balcewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5