Zwycięstwo mechatroników z "Mechaniaka"
2017-03-04 08:37:21(ost. akt: 2017-03-04 08:46:01)
Uczniowie bartoszyckiego "Mechaniaka" byli najlepsi podczas finału okręgowego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, który odbył się w Morągu. Będą reprezentować nasz region podczas finału centralnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Sukcesem zakończył się udział naszych uczniów - Piotra Basiaka z kl. I TMT, Damiana Wolszczaka z kl.II TMT oraz Damiana Madejskiego z kl. III TMT w finale okręgowym Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, Blok B - Wynalazczość. Finał ten odbywał się w dniu 1 marca w Zespole Szkół Licealnych w Morągu.
Olimpiada ma charakter naukowo - techniczny i ma na celu zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, nabyciem praktycznych umiejętności związanych z dokonywaniem i zgłaszaniem projektów wynalazczych, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukację o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym.
Prace uczniów sprawdzał i oceniał Tadeusz Wilczarski – wiceprezydent Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów w Warszawie, sekretarz Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Gdańsku, członek Krajowej Rady NOT oraz Pomorskiej Rady Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT, rzecznik patentowy prowadzący Kancelarię Patentową.
W komisji konkursowej pracowała również rzecznik patentowy Jolanta Wilczarska-Długi.
Czas sprawdzania prac wykorzystaliśmy na zwiedzanie ciekawych, zabytkowych miejsc w Morągu.
Nasi uczniowie zdobyli największą ilość punktów indywidualnie i drużynowo i zakwalifikowali się do finału na szczeblu centralnym, który odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie będą reprezentowali okręg warmińsko-mazurski.
Finały ogólnopolskie organizowane są na terenie całej Polski, a ich organizacja jest zawsze wyróżnieniem dla szkół, które osiągają sukcesy we wcześniejszych edycjach olimpiady. W roku 2012 to my gościliśmy uczniów z 43 szkół całej Polski.
Już 23 naszych uczniów zdobyło tytuł laureata lub finalisty tej olimpiady na szczeblu centralnym w bloku Wynalazczość (a prawie drugie tyle w bloku projektowym - Innowacje Techniczne), dzięki czemu zwolnieni byli z etapu pisemnego egzaminów zawodowych oraz mieli priorytet w rekrutacji na wyższe uczelnie techniczne.
Nauczycielem przygotowującym uczniów jest zawsze mgr inż. Zbigniew Murawski.
Już dziś cieszymy się na kolejne sukcesy, a także na samą rywalizację, na poznanie innych uczniów oraz na atrakcyjny program pobytu w Ostrowcu Świętokrzyskim!
Zbigniew Murawski
Czytaj e-wydanie
">kliknij

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:
Źródło: Artykuł internauty
Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Zaloguj się lub wejdź przez
liczący #2196163 | 176.97.*.* 6 mar 2017 17:22
Na fotografii 9 uczniów, czyli wychodzą 3 drużyny.... konkurencja żadna....
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz
1 miejsce na ile szkół? #2195037 | 91.196.*.* 4 mar 2017 19:16
1 miejsce na ile szkół?Proszę o pełną informację.
Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz