Na strzelnicy "Mechaniaka" zorganizowali zawody ku pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

2017-03-02 11:00:41 (ost. akt: 2017-03-02 11:06:56)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Liczna grupa mieszkańców powiatu stawiła się 1 marca na strzelnicy „Mechaniaka” w Bartoszycach, aby oddać hołd pamięci żołnierzy podziemia, walczących o niepodległą Polskę po II wojnie światowej.
Możliwość rywalizacji i strzelania z kbks-u zachęciła grupę młodzieży klasy mundurowej z Górowa Iławeckiego, którzy ze swoimi opiekunami w barwnej i licznej grupie przybyli na zawody.

Uczestnicy, oprócz strzelania z kbks-u w postawie leżącej, rywalizowali również w konkurencji karabinka pneumatycznego w postawie stojącej.

Prawdopodobnie nieznajomość broni przez naszych gości sprawiła, że całe podium zostało zajęte przez naszych strzelców, którzy systematycznie uczestniczą w Bartoszyckiej Lidze Strzeleckiej zajmując czołowe miejsca.

Zawody wygrał Piotr Słowikowski przed Danielem Olendrem i Mateuszem Kozłowskim. Najlepsza zawodniczka spośród przyjezdnych to Patrycja Suchocka, która zajęła 5. miejsce.

Janusz Stolarkiewicz

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5