Bajdyty. Niewidoczny dla kierowców znak ograniczający prędkość

2017-02-26 16:00:33 (ost. akt: 2017-02-26 16:31:23)
Tak drogowcy ustawili znak ograniczający prędkość.

Tak drogowcy ustawili znak ograniczający prędkość.

Autor zdjęcia: Internauta

Internautę podróżującego często drogą między Łabędnikiem a Bajdytami oburza sposób ustawienia znaku ograniczającego prędkość do 60 km/h na tej drodze. Niżej publikujemy jego list do redakcji i nadesłane zdjęcia.
To skandal, że ustawia się znaki w taki sposób że są zasłonięte przez drzewa.
Na tej drodze zginęli ludzie.

Ograniczenie powinno być wyraźnie widoczne przed wjazdem do Bajdyt (od strony Łabędnika), bo tam jest kawałek prosto i nagle zakręt pułapka. Jeśli ktoś jedzie za szybko to się tam nie wyrobi, siła odśrodkowa wyrzuci go na drzewo.

Znak powinien być widoczny, aby ludzie mieli szansę go zobaczyć. Oprócz znaku powinny być odblaski. Tablica odblaskowa lub barierki odblaskowe ze strzałką w lewo przed samym zakrętem-pułapką, aby we mgle było widać.

Może warto opisać to w gazecie aby odpowiedzialni za znaki nie umieszczali ich za drzewami....jak nie ma innego sposobu umieszczenia znaku to niech go przypną na drzewie albo nawet drzewo wytną, bo nie może być tak, że jedzie się na zakręt -pułapkę i nie widać ograniczenia prędkości.

Załączone foto zrobiłem wcześniej a wczoraj gdy wracałem było ciemno, ale tam za znakiem ograniczenia do 60 km/h kawałek dalej chyba mi mignął na sekundę znak znoszący zbyt wcześnie, jeszcze przed tym zakrętem śmierci ograniczenia (nie jestem pewien, bo schowany za drzewem i było ciemno więc to do sprawdzenia jest)

Takich znaków zasłoniętych drzewami jest dużo w regionie i w Polsce a jeszcze jak na wiosnę zarosną liśćmi to jesteśmy bez szansy je zobaczyć. Najgorsze, że nawet gdy nie ma liści to ich nie widać. Czy nie ma żadnej kary na ustawiających znaki?

Internauta

Od redakcji:
Droga, o której pisze Internauta jest drogą powiatową. Administruje nią Zarząd Dróg Powiatowych w Dąbrowie koło Bartoszyc.

Z naszych informacji wynika, że opisany w liście znak został tu ustawiony po tragicznym wypadku do jakiego doszło 21 sierpnia 2016 r. Prawdopodobnie dlatego, że w jezdni, na prostym odcinku drogi jest poprzeczny garb , który utworzył się na zapadającym się przepuście.

- Dziękuję za ten sygnał. Jutro rano sprawdzimy ustawienie tego znaku i jeśli jest tak jak pan mówi, zostanie on przestawiony tak, aby był widoczny dla kierowców - zapewnił w telefonicznej rozmowie dyrektor ZDP w Dąbrowie Karol Łomecki.

and


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (13) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Or #2191031 | 95.160.*.* 27 lut 2017 15:52

  A kto sie zajmie znakiem informujacym o przejsciu dla pieszych na rondzie os. Generalow?? Autobus czekajacy na kurs zaslania go calkowicie... az do pierwszej tragedii

  odpowiedz na ten komentarz

 2. ironista #2190873 | 88.156.*.* 27 lut 2017 11:10

  Chyba do ustawienia znaku wysłano najgłupszego z firmy a skontrolował go drugi na liście firmowych głupków

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. § #2190815 | 37.201.*.* 27 lut 2017 09:04

  A odpowiedzialny szef za stawianie znakow pewnie systematycznie premie dostaje. Nie moglby sie przejechac zeby sprawdzic jak jego pracownik , prosty chlop bez wyksztalcenia postawil znaki. To zajmie tylko pare godzin jazdy . Zreszta tu nie potrzeba magistra miec , azeby ustawic znaki troche wczesniej i nie za drzewem . Ale myslenie pewnie boli .

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

 4. qwer #2190783 | 79.186.*.* 27 lut 2017 07:43

  Wyciąć drzewa i po kłopocie ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. ROBOL #2190748 | 79.184.*.* 27 lut 2017 00:15

   ahahaha, w taki zakręt polecam wejść 60 i więcej =D to będziesz bohaterem kolejnego newsa i zgonach na drzewach = widzisz zakręt - zwolnij

   odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (13)
   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5