Eliminacje do Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej wygrały uczennice ZSP nr 2

2017-02-21 07:53:57 (ost. akt: 2017-02-21 08:00:12)

Autor zdjęcia: archiwum ZSP 2

I miejsce w eliminacjach powiatowych XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej zdobyły uczennice ZSP nr 2 w Bartoszycach: Joanna Chowańska i Sylwia Chowańska. Zwyciężczynie będą reprezentowały nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 3 marca w Olsztynie. Przygotował je Jarosław Puszko.
Etap powiatowy olimpiady odbył się 17 lutego 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach. Uczestniczyły w nim 4 szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. Sędzią głównym olimpiady był p. Tomasz Kowal. Nagrody dla najlepszych drużyn w imieniu starosty wręczył dyrektor PZAO p. Krzysztof Karólewski.

Olimpiada składała się z dwóch etapów. Pierwsza część - teoretyczna polegała na rozwiązaniu przez każdego uczestnika pisemnego testu, składającego się z 50 pytań obejmującego materiał  z zakresu: obrony cywilnej, bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej, systemu obronności RP, sposobów postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz pierwszej pomocy.

W drugim etapie: teoretyczno-praktycznym reprezentanci szkół ponadgimnazjalnych odpowiadali na pytania otwarte przygotowane przez przedstawicieli: Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bartoszycach oraz musieli udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanych scenkach.

Głównym celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

ZSP2


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5