Galiny. Spotkanie z leśniczym i wyprawa do lasu

2017-02-21 06:58:53(ost. akt: 2017-02-21 07:02:12)

Autor zdjęcia: Marek Kirkuć

Szkołę Podstawową im. Leśników Polskich w Galinach, 16 lutego odwiedził leśniczy. Tego samego dnia uczniowie klasy III udali się do lasu, dokarmiać zwierzęta leśne
Pan leśniczy Karol Daliga przedstawił bardzo interesującą prezentację multimedialną "Ptasie jadło, ptasie radio". Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się m.in. kiedy i jak należy dokarmiać ptaki zimą, jak należy zbudować karmnik, jaki pokarm należy przygotować aby im nie zaszkodzić.

Uczniowie mogli też sprawdzić swoje umiejętności w rozpoznawaniu ptaków. W podarunku od leśników szkoła otrzymała zapas karmy dla ptaków.

Na zakończenie spotkania pan Karol Daliga wręczył dla dzieci, które najaktywniej włączyły się w akcję dokarmiania zwierząt zimą, ciekawe nagrody książkowe.

Wyprawa do lasu
W naszej szkole ogłoszona akcję "Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę". Wielu uczniów włączyło się w akcję, przynosząc do szkoły zboże, ziemniaki, marchew, jabłka, siano itp.

16 lutego uczniowie klasy III wraz panią dyrektor, wychowawcą oraz leśnikami udali się do lasu.

Na niezwykłą wyprawę zabrali ze sobą zgromadzone przez uczniów naszej szkoły jadło dla zwierząt. Części trasy pokonali busem, ale w lesie musieli iść pieszo. W dalszą drogę dzieci zabrały lżejsze worki, a cięższe leśnicy pomogli załadować na sanki.

Po dotarciu do paśnika uczniowie wraz z leśnikami rozłożyli pokarm. Następnie szukali tropów zwierząt na śniegu. Podczas wyprawy pogoda dopisała i w lesie było tak przyjemnie, że aż nie chciało się wracać do szkoły.

Małgorzata Kwakszys


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: marko

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5