Spłonęła "miejscówka" bezdomnych [GALERIA]

2017-01-25 09:35:10 (ost. akt: 2017-01-25 12:20:16)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Rankiem 25 stycznia doszło do pożaru w opuszczonym domu przy ul. Słowackiego w Bartoszycach. Budynek był wykorzystywany przez osoby bezdomne i to być może oni zaprószyli w nim ogień. Opuścili budynek na pół godziny przed powstaniem pożaru.
Dziś (25 stycznia) około godz. 8:30 jeden z mieszkańcówulicy Słowackiego w Bartoszycach zauważył ogień w pomieszczeniu na poddaszu budynku w którym od kilku lat nikt nie mieszka.

— Tak spanikowałem na ten widok, że telefon wypadł mi z rąk jak chciałem zadzwonić po straż pożarną. Pobiegłem do mojego domu i kazałem wszystkim wychodzić, bo obawiałem się, że ogień może przenieść się na moją possję — opowiada nam starszy mężczyzna.

Na szczęście strażacy przyjechali bardzo szybko. Na miejsce skierowano 3 zastępy zawodowej straży pożarnej z Bartoszyc, dwa zastępy ochotników z Bezled i z Galin oraz zastęp Wojskowej Straży Pożarnej. Był tam także patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na szczęście w pomieszczeniu na poddaszu nikt nie przebywał i nikt w wyniku pożaru nie ucierpiał.

— Spaleniu uległ jeden pokój na poddaszu i jego wyposażenie. Gdy strażacy przyjechali na miejsce języki ognia, przez okno sięgały już wiatrownicy przymocowanej do skraju dachu — relacjonuje dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bartoszyc mł. bryg. Bogusław Krajewski dowodzący akcją gaśniczą.

— Stwierdziliśmy, że ktoś palił w znajdujących się tam piecach. Najbardziej prawdopodobną przyczyną pożaru jest zaprószenie ognia przez osoby, które tam przebywały — dodaje Bogusław Krajewski.

W rozmowach ze świadkami i mieszkańcami okolicy dowiedzieliśmy się, że od lat ten budynek był wykorzystywany przez osoby bezdomne. — Dziś rano też tam byli. Słyszałem nawet jak się kłócili. Myślałem nawet, że się tam biją — opowiada jeden ze świadków. — Było ich czterech. Około g. 8 widziałem jak wyszli z tego domu i udali się w stronę miasta — dodaje.

Mężczyzna ma pretensje do władz miasta i właścicieli budynku, że ten dewastowany od lat obiekt nie był odwiedzany przez służby porządkowe i nikt się niem nie interesował oraz nie zabezpieczył.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. j20 #2167732 | 81.15.*.* 25 sty 2017 12:52

    bezdomne debile. Nie potrafią niczego uszanować, nawet miejscówki gdzie na łeb nie kapie. Nie żal mi ich.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5