Noworoczne spotkania z kolędą w Rodnowie i Tolko

2017-01-23 12:39:12 (ost. akt: 2017-01-23 12:46:04)
Styczeń to doskonała okazja do organizacji noworocznych spotkań z kolędą, których celem jest kultywowanie pięknej tradycji śpiewania kolęd sięgającej XV wieku. Takie wieczory zorganizowano w placówkach kultury na terenie gminy Bartoszyce.
Uroczystość w Domu Kultury w Rodnowie odbyła się 15 stycznia, zaś sześć dni później uczestnicy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tolko. Spotkania swoją obecnością zaszczycili goście w osobach przedstawicieli władz samorządowych i lokalnych, instytucji współpracujących oraz mieszkańcy lokalnych społeczności.

Publiczność usłyszała kolędy w wykonaniu zespołów Wojcieszanie, prowadzonego przez Włodzimierza Bohuna oraz Gala i Babki Romana, którym akompaniował Sierhiej Shelest. Miała także przyjemność wysłuchania kolęd zaśpiewanych wspólnie przez dwie ostatnie grupy. W podziękowaniu za piękne wykonanie kolęd artyści otrzymali gromkie oklaski.

Różnorodność melodii i piękne wykonanie wprowadziło słuchaczy w świąteczny nastrój, który sprzyjał temu, by przy wspólnych poczęstunkach wszyscy razem zaśpiewali kolędy. Wieczory te były bardzo miłe, pełne niezapomnianych wrażeń.

Dorota Kuźmicka
Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury
w Tolko


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5