Udane otwarcie sezonu. Na podium stawali bracia Kuźniakowie oraz ich trener

2017-01-17 09:41:31(ost. akt: 2017-01-17 09:58:32)
Z lewej Sebastian Kuźniak (Bartoszycka Szkoła Taekwon-do)

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Mocnym akcentem rozpoczęli sezon zawodnicy Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-do. Wzięli oni udział w otwartych mistrzostwach Polski sztuk walk.
Do Mińska Mazowieckiego pojechali bracia Michał i Sebastian Kuźniak oraz trener Tomasz Zaremba. Cała trójka walczyła w formule kicklight i nie pozostawili rywalom złudzeń.

Michał okazał się najlepszy w kat. +65 kg kadetów, wygrywając w turnieju wszystkie cztery walki. Sebastian zwyciężył w wadze +75 kg juniorów. Na podium stanął także ich szkoleniowiec. Tomasz Zaremba przegrał dopiero w finale kat. -90 kg seniorów, gdzie został... zdyskwalifikowany.

— Przegrałem po dyskwalifikacji za zbyt sugestywne uwagi mojego sekundanta do sędziów za podyktowanie dogrywki w walce finałowej — powiedział trener Bartoszyckiej Szkoły Taekwon-do.

Michał i Sebastian z medalami otwartych mistrzostw Polski sztuk walk wrócili także w ubiegłym roku. Pierwszy z nich był wtedy trzeci w semi contact kadetów, drugi zajął drugie miejsce w kick light juniorów.

W kolejnych miesiącach bracia stawali na podium kolejnych zawodów, m.in. mistrzostw Litwy w kickboxingu, w których niedługo znowu wystąpią, czy Pucharze Europy w kickboxingu.